fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Olsztyn nieprzyjazny dla niepełnosprawnych?

Strona główna Wiadomości Olsztyn nieprzyjazny dla niepełnosprawnych?
reklama

Do Olsztyna przyszła prawdziwa zima. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem, ale chyba nie tylko oni. Skontaktowała się z nami nasza czytelniczka, która zwraca uwagę, że dla niektórych śnieg na chodniku, to bariera nie do pokonania.

Pani Barbara jest osobą niepełnosprawną. Jeździ na wózku. Przyjechała samochodem w środę (09.01) do Starostwa Powiatowego załatwić sprawę na komisji. – Wiem, że mamy zimę i ona jest piękna, ale niekoniecznie dla nas osób niepełnosprawnych. Całe szczęście,że byłam z synową i ona mi pomogła. Plac nie odśnieżony w ogóle! W śniegu brodzi się jak na plaży w piasku. Jak ludzie niepełnosprawni mają załatwić tam swoje sprawy urzędowe? Często jest tak, że osoba jest sama kto jej wtedy pomoże? – napisała do nas rozżalona pani Barbara.

reklama

Osoby niepełnosprawne parkują z tyłu budynku starostwa, gdyż tylko tam znajduje się podjazd dla wózków.

Nieodśnieżony chodniki i podjazdy to tylko jedna z wielu barier na jakie napotykają osoby niepełnosprawne w naszym mieście. Pani Barbara słusznie zauważa: Już nie chodzi tylko o mnie, ale jest wiele takich osób jak ja. Jak my niepełnosprawni mamy gdziekolwiek dojechać jak są takie warunki? Niby są ułatwienia dla niepełnosprawnych ale ich niestety nie ma. Drugi przykład to siedziba mBank przy ul. Piłsudskiego 1. Podjazdu nie ma są schody. Ostatnio będąc z synem musieli mnie z wózkiem wnosić do środka. To jest dala mnie niepoważne, a gdyby mnie tak upuścili co wtedy?

Skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się, że w budynku trwa obecnie remont. Wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, za które przepraszamy – napisała nam pani rzecznik. Wczoraj trwały przygotowania do rozpoczęcia przebudowy części obiektu od strony wewnętrznego parkingu. Plac był posypany mieszanką, która nie zdążyła jeszcze roztopić śniegu.

Urząd informuje, że od dziś (10.01) wejście od strony ul. Kopernika jest zamknięte. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością ruchową proszone są do skorzystania z wejścia głównego, czyli od strony placu Bema.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X