fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

20 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn nieprzyjazny dla niepełnosprawnych?


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Do Olsztyna przyszła prawdziwa zima. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem, ale chyba nie tylko oni. Skontaktowała się z nami nasza czytelniczka, która zwraca uwagę, że dla niektórych śnieg na chodniku, to bariera nie do pokonania.

Pani Barbara jest osobą niepełnosprawną. Jeździ na wózku. Przyjechała samochodem w środę (09.01) do Starostwa Powiatowego załatwić sprawę na komisji. – Wiem, że mamy zimę i ona jest piękna, ale niekoniecznie dla nas osób niepełnosprawnych. Całe szczęście,że byłam z synową i ona mi pomogła. Plac nie odśnieżony w ogóle! W śniegu brodzi się jak na plaży w piasku. Jak ludzie niepełnosprawni mają załatwić tam swoje sprawy urzędowe? Często jest tak, że osoba jest sama kto jej wtedy pomoże? – napisała do nas rozżalona pani Barbara.

Osoby niepełnosprawne parkują z tyłu budynku starostwa, gdyż tylko tam znajduje się podjazd dla wózków.

Nieodśnieżony chodniki i podjazdy to tylko jedna z wielu barier na jakie napotykają osoby niepełnosprawne w naszym mieście. Pani Barbara słusznie zauważa: Już nie chodzi tylko o mnie, ale jest wiele takich osób jak ja. Jak my niepełnosprawni mamy gdziekolwiek dojechać jak są takie warunki? Niby są ułatwienia dla niepełnosprawnych ale ich niestety nie ma. Drugi przykład to siedziba mBank przy ul. Piłsudskiego 1. Podjazdu nie ma są schody. Ostatnio będąc z synem musieli mnie z wózkiem wnosić do środka. To jest dala mnie niepoważne, a gdyby mnie tak upuścili co wtedy?

Skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się, że w budynku trwa obecnie remont. Wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, za które przepraszamy – napisała nam pani rzecznik. Wczoraj trwały przygotowania do rozpoczęcia przebudowy części obiektu od strony wewnętrznego parkingu. Plac był posypany mieszanką, która nie zdążyła jeszcze roztopić śniegu.

Urząd informuje, że od dziś (10.01) wejście od strony ul. Kopernika jest zamknięte. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością ruchową proszone są do skorzystania z wejścia głównego, czyli od strony placu Bema.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs