fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Na ul. Pieniężnego pod Żabką okradli nastolatków. Udawali policjantów

WiadomościNa ul. Pieniężnego pod Żabką okradli nastolatków. Udawali policjantów

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzi czynności zmierzające do ustalenia wizerunków dwóch mężczyzn, którzy okradli grupę nieletnich. Sprawcy kradzieży kazali pokrzywdzonym wyjąć wszystko z kieszeni, a gdy ci to uczynili zabrali małoletnim m.in. telefon komórkowy, ładowarkę do telefonu, power bank i słuchawki do telefonu. Wartość utraconych przez nieletnich rzeczy szacowana jest na kwotę ponad trzystu złotych.

Kradzież dokonana na osobach nieletnich miała miejsce 17.11.2018r. W Olsztynie przy ul. Pieniężnego. Dwaj mężczyźni w celu wywarcia presji na nieletnich podali się policjantów po czym dokonali sprawdzenia ich kieszeni. W tym celu kazali nieletnim dobrowolnie powyjmować wszystkie przedmioty, które mieli swoich kieszeniach. Gdy młodzież wykonała polecenie oszustów podających się za policjantów, ci wzięli wszystkie rzeczy i odeszli w nieznanym kierunku. Bezpośrednio po zdarzeniu, grupa nieletnich chłopców śledziła kierunek w którym podążali sprawcy kradzieży, dzięki czemu możliwe było zabezpieczenie zapisu z kamer monitoringu, na których widoczni są sprawcy kradzieży.

W celu dotarcia do sprawców kradzieży mienia dokonanego na osobach nieletnich policjanci zdecydowali się opublikować wizerunki sprawców utrwalone na jednej z kamer. Osoby, które rozpoznają mężczyzn i mogą przyczynić się do ustalenia ich tożsamości czy miejsca zamieszkania proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie pod numerem tel. 89 522 34 24 lub w godz. 07:30 – 15:30 pod nr tel. 89 522 34 94. Informacje o sprawcach czynu zabronionego można również przesyłać na skrzynkę mailową: prasowy@olsztyn.ol.policja.gov.pl. Policja zapewnia anonimowość.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze