Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1.6 C
Olsztyn
piątek, 13 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

13-latek chciał się popisać. Wypił całą butelkę duszkiem. Trafił do szpitala

reklama

Do olsztyńskiego szpitala trafił 13-latek w stanie silnego zatrucia alkoholem. Jak wykazało badanie w jego organizmie krążyło 2,5 promila alkoholu. Lekarze zaniepokojeni jego stanem powiadomili o sprawie policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności w jakich nastolatek znalazł się w takim stanie. Informacja o tej interwencji trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie zbada zaistniałą sytuację.

Wczoraj (02.01.2019) po godz. 17:00 olsztyńscy policjanci otrzymali informację z jednego ze szpitali, że na ich oddział karetką pogotowia został przywieziony 13-letni chłopiec w stanie silnego zatrucia alkoholowego. Chłopiec w pewnym momencie stracił nawet przytomność. Policjanci pojechali do szpitala, aby dokładnie sprawdzić co się stało, a szczególnie to, w jakich okolicznościach 13-letni chłopiec wszedł w posiadanie napoju alkoholowego.

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 13-latek miał pójść z wizytą do swoich dwóch rówieśników. W pewnym momencie poszedł do lodówki i wyjął z niej butelkę z alkoholem, który zaczął pić. Nie reagował na prośby swoich kolegów którzy prosili go by przestał. Na reakcję młodego organizmu na dostarczenie do niego dużej ilości alkoholu nie trzeba było długo czekać. W pewnym momencie 13-latek zaczął wymiotować, a nawet tracić przytomność. Rówieśnicy 13-latka (wszyscy byli trzeźwi) o jego złym stanie natychmiast powiadomili rodziców, a także pogotowie ratunkowe, które przewiozło chłopca do olsztyńskiego szpitala.

reklama

Badanie krwi potwierdziło, że 13-latek znajduje się w stanie silnego upojenia alkoholowego, a w jego organizmie krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. Stan nieletniego był poważny i zagrażał jego życiu oraz zdrowiu. Na szczęście pomoc nadeszła w samą porę.

W tym przypadku picie alkoholu przez osobę nieletnią może zostać potraktowane jako przejaw demoralizacji. Informacja o zdarzeniu trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie zbada zaistniałą sytuację i podejmie odpowiednie kroki w celu zapobieżenia powtórzenia się podobnych zdarzeń.

Policjanci przypominają, że zjawisko demoralizacji ma ogromny zasięg. W celu skutecznego jej zapobiegania niezbędny jest udział całego społeczeństwa w podejmowaniu różnorodnych działań profilaktycznych i prewencyjnych. Rodzina, szkoła, społeczność lokalna czy środki masowego przekazu wspólnie odgrywają znaczną rolę w kształtowaniu psychiki młodego człowieka.

reklama

grudzień, 2019

15GRU01:30Red Rebel Brigade Olsztyn

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X