18 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Propozycje przebudowy stadionu po pierwszej selekcji

OlsztynPropozycje przebudowy stadionu po pierwszej selekcji

Zakończył się już pierwszy etap konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie. Do drugiego przeszły cztery najlepsze prace.

reklama

Autorzy prac skoncentrowali się główne na zagospodarowaniu terenu, teraz będą doprecyzowywać szczegóły konstrukcyjne – mówi członek komisji konkursowej, dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji, Krzysztof Śmieciński. – W drugim etapie będziemy mogli zapoznać się z bardziej szczegółowymi rysunkami, w mniejszej skali.

Jak informuje Urząd Miasta, wszystkie spośród czternastu nadesłanych na konkurs prac spełniły wymogi formalne. W miniony weekend członkowie sądu konkursowego zapoznali się z każdą z nich – w analizie nadesłanych zgłoszeń pomogła wizja w terenie. W głosowaniu poprzedzonym dyskusją wyłoniono prace zakwalifikowane do II etapu konkursu.

reklama

Zwycięska koncepcja przebudowy stadionu ma zostać przedstawiona 14 grudnia. Następnie, po negocjacjach z autorem, w przyszłym roku przygotowany zostanie projekt. Pierwszy etap budowy stadionu może być rozpoczęty w 2017 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane