fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Propozycje przebudowy stadionu po pierwszej selekcji

OlsztynPropozycje przebudowy stadionu po pierwszej selekcji

Zakończył się już pierwszy etap konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie. Do drugiego przeszły cztery najlepsze prace.

reklama

Autorzy prac skoncentrowali się główne na zagospodarowaniu terenu, teraz będą doprecyzowywać szczegóły konstrukcyjne – mówi członek komisji konkursowej, dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji, Krzysztof Śmieciński. – W drugim etapie będziemy mogli zapoznać się z bardziej szczegółowymi rysunkami, w mniejszej skali.

Jak informuje Urząd Miasta, wszystkie spośród czternastu nadesłanych na konkurs prac spełniły wymogi formalne. W miniony weekend członkowie sądu konkursowego zapoznali się z każdą z nich – w analizie nadesłanych zgłoszeń pomogła wizja w terenie. W głosowaniu poprzedzonym dyskusją wyłoniono prace zakwalifikowane do II etapu konkursu.

reklama

Zwycięska koncepcja przebudowy stadionu ma zostać przedstawiona 14 grudnia. Następnie, po negocjacjach z autorem, w przyszłym roku przygotowany zostanie projekt. Pierwszy etap budowy stadionu może być rozpoczęty w 2017 roku.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia