18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Kawa i Trawa. Nowa restauracja w Olsztynie

WiadomościKawa i Trawa. Nowa restauracja w Olsztynie

Kawa i Trawa to nowa restauracja w Olsztynie. Została otwarta 29 listopada w zrewitalizowanych, dawnych koszarach artylerii przy ul. Kotańskiego 4 (wjazd od ul. Artyleryjskiej). W lokalu można zjeść niezwykle smaczne, a zarazem zdrowe potrawy w rozsądnej cenie.

reklama

Kawę i Trawę wspólnie prowadzą Urszula Bogdańska i Karol Zalewski, halowy mistrz świata w sztafecie 4×400 metrów. Pomysł zrodził się w głowie Urszuli, która z powodu nietolerancji nabiału i glutenu musiała stosować odpowiednią dietę.

– W pewnym momencie mojego życia przyszedł okres silnych stresów, w konsekwencji mój organizm osłabł i zaczęłam chorować – opowiada Urszula. – Nigdy nie lubiłam leków i robiłam wszystko, żeby od tego odejść. Okazało się, że nie toleruję glutenu, a także nabiału. Zwróciłam uwagę na dietę. Zaczęłam kompleksowo oczyszczać organizm. Wyeliminowałam cukier, nabiał i gluten. Powiem szczerze, że obecnie moje samopoczucie jest diametralnie lepsze.

reklama

Pomysł otworzenia restauracji spodobał się Karolowi, bo, jako sportowiec, sam przestrzega zdrowej diety. Zaczęli działać. Urszula namówiła na zamieszkanie w Olsztynie Maksa oraz Anastazję, którzy przyjechali tutaj z Warszawy. Razem stworzyli zespół z wizją i pasją, z której narodziło się bogate menu. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

– Chciałam, żeby jedli tutaj nie tylko ludzie, którzy nie trawią glutenu czy nabiału, ale żeby to była również miła odmiana dla tych, którzy na co dzień jedzą mięso. Opracowywaliśmy menu pod gusta Polaków – są tutaj zapiekanka ziemniaczana czy placki ziemniaczane, ale również słodkości, bez białego cukru. Naszym mottem jest: „Zdrowo, słodko, słono”. Wszystko robimy własnoręcznie i na miejscu, jak np. chleb pieczony z pasztetem z soczewicy. W przyrządzenie potraw wkładamy serce, bo stworzenie dobrego, roślinnego jedzenia wymaga zapału, pomysłu i finezji – dodaje Urszula Bogdańska.

Lokal mieści się na ul. Kotańskiego 4 w zrewitalizowanych koszarach, niedaleko Starego Miasta. Wystrój restauracji jest gustowny – widać tu inspiracje dawnym budownictwem pruskim, które świetnie współgrają ze współczesnymi detalami.

reklama

Restauracja Kawa i Trawa
ul. Kotańskiego 4
odnowione koszary artylerii
tel. 508 149 616
otwarte codziennie w godz. 12:00 – 20:00
www.facebook.com/kawaitrawa/

Kawa i Trawa. Nowa restauracja w Olsztynie Wiadomości, Artykuł Sponsorowany, Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane