reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Rekordowa zbiórka nakrętek – dzielnicowy zebrał 23,5 tony! Teraz zbiera kasztany

PiszRekordowa zbiórka nakrętek – dzielnicowy zebrał 23,5 tony! Teraz zbiera kasztany

Po rekordzie z nakrętkami dzielnicowy rusza z nową akcją – teraz zbiera kasztany!

VIII edycja charytatywnej akcji „Nakręć się na pomaganie” okazała się wielkim sukcesem! Dzielnicowy z Białej Piskiej, starszy aspirant Adam Trzonkowski, zebrał rekordowe 23,5 tony plastikowych nakrętek, które zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Marcelinki Żulińskiej z Pisza. To już siódme dziecko, któremu dzielnicowy bezinteresownie pomógł w ramach tej wyjątkowej inicjatywy.

reklama

Serce w służbie pomagania

St. asp. Adam Trzonkowski, znany lokalnie jako „Nakrętkowy Mistrz Świata”, zainicjował zbiórkę nakrętek we wrześniu ubiegłego roku. W ramach akcji na terenie Pisza, powiatu piskiego i sąsiednich miejscowości pojawiły się pojemniki w kształcie serc z plakatem Marcelinki, do których mieszkańcy mogli wrzucać plastikowe korki. Jeden z takich pojemników stanął przed Komendą Powiatową Policji w Piszu, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W akcję zaangażowali się nie tylko mieszkańcy, ale również policjanci z innych jednostek, żołnierze, szkoły, a także instytucje i osoby prywatne z całej Polski, a nawet z zagranicy. Trzonkowski wraz z licznymi wolontariuszami organizował transporty nakrętek do punktu skupu, a tegoroczne zbiory znacznie przekroczyły oczekiwania, osiągając rekordowe 23,5 tony.

reklama

Wielka pomoc dzięki wielkim sercom

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności lokalnej i wsparciu z całego kraju, nakrętki zostały sprzedane, a dochód przeznaczony na pomoc dla Marcelinki. W całej historii akcji, dzielnicowy Trzonkowski zebrał już blisko 90 ton plastikowych korków, pomagając w ten sposób wielu chorym dzieciom.

Kolejna edycja – nowe wyzwanie

Starszy aspirant Adam Trzonkowski nie zwalnia tempa. Już we wrześniu ruszyła IX edycja akcji „Nakręć się na pomaganie”, jednak tym razem dzielnicowy zbiera… kasztany! Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 5-letniego Adasia Lenkiewicza z Pisza.

Akcja „Nakręć się na pomaganie” to dowód na to, że wspólnymi siłami można zdziałać cuda. Dzięki ludziom o wielkich sercach i niestrudzonemu zaangażowaniu starszego aspiranta Adama Trzonkowskiego, kolejna edycja ma szansę na wielki sukces. Pomagajmy dalej!

źródło: KPP Pisz

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Szamba betonowe – trwałe rozwiązanie dla domu bez kanalizacji

Wiele domów jednorodzinnych, budynków letniskowych i obiektów użytkowych powstaje na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Delcaso – jak wybierać bagaż i akcesoria podróżne dopasowane do własnych potrzeb?

Zakup walizki, plecaka czy torby podróżnej często wydaje się prostym zadaniem.

Komunikacja z najemcami – jak robić to sprawnie i bez nieporozumień

Sprawna komunikacja z najemcami opiera się na jednym przewidywalnym kanale kontaktu, szybkiej reakcji na zgłoszenia serwisowe i utrwalaniu na piśmie ustaleń dotyczących płatności oraz napraw.

Jak dobrać wymagania dla galwanizowanego detalu narażonego na dotyk i czyszczenie?

Określenie, że galwanizowany detal ma być „trwały”, jest zbyt ogólne, aby na tej podstawie właściwie zaplanować jego wykonanie oraz ocenę jakości.

Kiedy można wypłacić pieniądze z IKE bez podatku?

Wypłata środków z Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) bez podatku Belki wymaga spełnienia dwóch warunków naraz: osiągnięcia odpowiedniego wieku oraz wykazania się właściwą historią wpłat.

Nowa inwestycja premium na Mazurach – Pratum Mikołajki, Twoja kameralna oaza

Kameralna oaza w nowej inwestycji Pratum na Mazurach z restauracją i udogodnieniami premium - połącz prywatność z energią Mikołajek.

Audioriver 2026 już 10–12 lipca. Jubileuszowa edycja z The Prodigy, Disclosure i dziesięcioma scenami

Za tydzień w Łodzi rozpocznie się jedna z największych imprez muzyki elektronicznej w Polsce.

Zero stresu przed obroną – jak dobrze przygotować pracę do druku i oprawy

Oddanie pracy dyplomowej to jeden z tych momentów, w których liczą się już nie tylko miesiące pisania, poprawiania przypisów i dopracowywania bibliografii, ale także ostatnie, bardzo praktyczne decyzje.

agroWARMA 2026 w Gryźlinach. Rolnicze święto Warmii i Mazur wraca na lądowisko

Rolnictwo, technologia i regionalne smaki. agroWARMA 2026 już 5 i 6 września.

Nowy Salon Meblowy Elżbieta już otwarty. Wszystko do domu w jednym miejscu

Odwiedź odmieniony Salon Meblowy Elżbieta przy ul. Sikorskiego 23B i skorzystaj z promocji na miejscu.

Dlaczego osoba uzależniona zachowuje się inaczej wobec bliskich?

Życie pod jednym dachem z osobą uzależnioną od alkoholu to dla jej bliskich nieustanna huśtawka emocjonalna.

Mały gadżet o wielkich zasięgach – jak sprytnie wykorzystać breloki z logo w marketingu?

Klucze to jeden z nielicznych przedmiotów, po które sięga się codziennie niemal odruchowo.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze lampy sufitowej?

Przy wyborze lampy sufitowej łatwo skupić się wyłącznie na jej wyglądzie.
reklama
reklama