-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zaprzysiężony

OlsztynPrezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zaprzysiężony

Dokończenie I sesji olsztyńskiej rady miasta. Podczas jej drugiej części Piotr Grzymowicz objął stanowisko prezydenta miasta.

reklama

Uroczysta inauguracja nowej kadencji Piotra Grzymowicza odbyła się w piątek (23 listopada) w dawnej sali sesyjnej magistratu. W obecności kilkudziesięciu osób nowy włodarz odczytał rotę ślubowania. Przypomniał również najważniejsze założenia, jakie będzie realizować do 2023 roku.

– Główna idea programu to poprawa jakości życia mieszkańców oraz przesunięcie akcentów programowych ze spraw, mówiąc najogólniej, miasta i jego struktury na mieszkańca i jego otocznie – mówił prezydent Olsztyna. – I to nie tylko w zakresie przyjaznej infrastruktury, ale także zabezpieczenia potrzeb społecznych. Dlatego w moim programie pojawiło się hasło „Teraz kultura”, oczywiście w najszerszym tego słowa znaczeniu.

reklama

Piotr Grzymowicz rozpoczął czwartą kadencję na stanowisku prezydenta. Pierwszy raz obejmował to stanowisko w 2009 roku po przedterminowych wyborach. W minionych, które odbyły się 4 listopada, uzyskał poparcie 34 444 osób (54,47 proc.).

Dzień przed zaprzysiężeniem prezydenta (czwartek, 22 listopada), swoje ślubowanie złożyli radni. Przewodniczącym rady miasta został Robert Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej.

reklama

Więcej:

Piotr Grzymowicz wygrywa wybory
– To wyraźna i oczekiwana przeze mnie zmiana. Grzymowicz o kibicach Stomilu
Czesław Małkowski pogratulował Piotrowi Grzymowiczowi

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia