W Olsztynie remont nawierzchni wielu ulic, obejmie również wiadukt im. Powstańców Węgierskich 1956 Roku na ul. Limanowskiego. Wiadukt stanowi jedną z kluczowych przepraw komunikacyjnych między Zatorzem a resztą miasta, jego modernizacja rozpocznie się już jutro, w czwartek 5 września, od godziny 9:00.
Modernizacja nawierzchni wiaduktu
Pierwsze obejmują frezowanie starej nawierzchni. Jak zapowiedziano, prace te potrwają kilka godzin i mogą powodować czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Kolejnym etapem będzie uszczelnienie obiektu, a nowa nawierzchnia zostanie ułożona w ciągu około tygodnia. Modernizacja wiaduktu nie zakończy się jednak na tym etapie.
Ekspertyza wykazała potrzebę większej modernizacji
Na początku 2023 roku władze Olsztyna zleciły przygotowanie ekspertyzy dotyczącej stanu technicznego wiaduktu. Wyniki analizy jednoznacznie wykazały, że remont jest niezbędny i musi zostać przeprowadzony przed końcem 2025 roku. Dlatego dalsze prace, w oparciu o zalecenia ekspertyzy, planowane są na przyszły rok.
Remonty innych ulic
Przypominamy, że w trakcie letnich remontów nawierzchnia została już wymieniona na kilku ulicach w Olsztynie. Są to:
– ul. Dąbrowszczaków (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kajki),
– ul. Herdera (od skrzyżowania z ul. Krasickiego do skrzyżowania z ul. Wiecherta),
– ul. Sielska (od skrzyżowania z ul. Kłosową do przystanku autobusowego na wysokości sklepu Biedronka),
– al. Sybiraków (od skrzyżowania z ul. Rataja do przystanku autobusowego na wysokości Polikliniki MSWiA),
– ul. Kołobrzeska (od skrzyżowania z ul. Dworcową „wraz z tarczą skrzyżowania” do skrzyżowania z ul. Leonharda),
– ul. Świtycz-Widackiej (od skrzyżowania z ul. Krasickiego do skrzyżowania z ul. Gębika),
– ul. Murzynowskiego.
Remont ul. Augustowskiej (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Opolską) nadal jest w toku. Prace te są częścią szerszego programu modernizacji infrastruktury drogowej, mającego na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna oraz użytkowników miejskich dróg.
źródło: UM Olsztyn
Ja mam tylko jedno pytanie. Kto zgodził się na to w tym terminie? Dlaczego nie można było tego zorganizować w wakacje?
Zastanawiam sie nad jednym. Owszem od Biedronki do Klosowej asfalt wymieniony. Za Klosowa nacwydokosci cmentarza stary asgalt z dziurami. Czy nie mozna bylo pociagnac nowejnawierzchni o 100 m. Po drugie stara Sielska od 2005 roku nosi status drogi osiedlowej i na wiekszym jej odcinku jest calkowity brak kanalizacji deszczowej wiec zamiast tylko latac nawiercnie moze mozna by bylo zaplanowac przebudowe struktury.