22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Olsztyn ogłasza przetarg na nowy stadion

OlsztynOlsztyn ogłasza przetarg na nowy stadion

Rozpoczęto poszukiwania firmy, która zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt sportowy przy al. Piłsudskiego. Samorząd Olsztyna uzyskał na tę inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład (30 mln) w ubiegłym roku.

reklama

Olsztyn regularnie modernizuje swoją bazę sportową. W ostatnich latach powstały m.in. pływalnia o wymiarach olimpijskich, przystanie nad jeziorem Ukiel dla żeglarzy i kajakarzy oraz pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy ul. Żytniej. Jedną z najbardziej spektakularnych inwestycji było odnowienie hali Urania. Charakterystyczny obiekt, będący częścią olsztyńskiej tkanki miejskiej ze względu na historyczne wydarzenia, zyskał nowe funkcjonalności i stał się jednym z najnowocześniejszych w kraju.

– Teraz czas na następny sportowy obiekt, który wymaga przebudowy – mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. – Właśnie rozpisaliśmy przetarg na prace związane ze stadionem miejskim.

reklama

Projekt przebudowy stadionu miejskiego ma być realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszym etapie zaktualizowana zostanie dokumentacja i zdobyte odpowiednie pozwolenia. Roboty budowlane obejmą m.in. rozbiórkę południowej trybuny i budowę w jej miejscu parkingu, wyburzenie trybuny wschodniej (od strony ul. Leonharda) i budowę nowej oraz reorganizację trybuny północnej.

Potencjalni wykonawcy mają czas do 7 sierpnia, aby złożyć swoje oferty. Zadanie powinno być zrealizowane do końca września 2026 roku.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Qwe
5 lipca 2024 14:36

Orlik wystarczy

Cleo_Pinda
12 lipca 2024 09:21

Kibole i dealerzy już zacierają rączki. Będziemy utrzymywać ten stadion, jak lotnisko w Szymanach. A sprzedawcy prochów będą sobie nabijać kieszenie.

Polecane