-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023

Coraz więcej Polaków wybiera pracę w Holandii

Jak wynika z badań Centralnego Biura Statystycznego, pod koniec maja 2016 roku w Holandii zameldowanych było ok. 150 tysięcy Polaków. Statystyki te nie uwzględniają jednak osób, które przyjeżdżają tu do pracy sezonowej, a według nieoficjalnych danych jest ich już ok. 250 tysięcy. Co więcej, w ciągu ostatnich kilkunastu lat liczba ta zwiększyła się niemal pięciokrotnie, a tendencja wzrostowa wciąż się utrzymuje. Z czego wynika tak duża popularność kraju tulipanów?

Dlaczego Polacy wybierają pracę w Holandii?
Holandia znajduje się w czołówce kierunków, które Polacy wybierają jako cel swojej migracji zarobkowej. Dlaczego? Istnieją ku temu 3 najważniejsze powody.

1. Praca w Holandii to szansa dla bezrobotnych

Statystyki są nieubłagane: województwo warmińsko-mazurskie posiada najwyższy wskaźnik bezrobocia w Polsce, osiągając wartość 12,2 % (dane na luty 2018). Na jedną ofertę pracy przypada tu aż 16 bezrobotnych. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Warmii i Mazur coraz częściej posiłkują się wyjazdami za chlebem za granicę. – Każdego roku za naszym pośrednictwem do pracy w Holandii wyjeżdża średnio ok. 1000 osób – mówi Pani Agnieszka, rekruterka z agencji pośrednictwa pracy For All Seasons Packing w Olsztynie. – Dla tych osób to często jedyna szansa, by podreperować domowy budżet: zarobić na bieżące sprawy, spłatę kredytu, mieszkanie, edukację – dodaje. Czym jeszcze kusi kraj tulipanów?

2. W Holandii każdy może znaleźć pracę

Choć praca w Holandii kojarzy się głównie z rolnictwem i ogrodnictwem, zatrudnienie można tu znaleźć również w innych sektorach gospodarki. – Oferty pracy mamy tu niemal przez cały rok. Wyjazdy są organizowane co tydzień, a w wysokim sezonie ogrodniczym – od marca do czerwca – nawet dwa razy w tygodniu – mówi Pani Monika, rekruterka z agencji FAS Packing. – Rekrutujemy osoby z całej Polski, również te, które nie znają języka obcego. Co prawda doświadczenie pracy w danej branży: ogrodniczej czy budowlanej, jest mile widziane, najważniejsza jest jednak dla nas motywacja kandydata. Takiej osobie nie może brakować determinacji, ponieważ praca w sezonie jest absorbująca – w tygodniu obejmuje od 45 do 50 godzin, a wolne są jedynie niedziele – dodaje.

3. Holandia kusi wysokimi zarobkami

W przypadku pracy w Holandii wysiłek z pewnością się opłaci. Firmy Holenderskie oferują swoim pracownikom atrakcyjne stawki godzinowe – minimalna stawka godzinowa dla osób powyżej 21 roku życia wynosi 9,11 euro brutto za godzinę. FAS Packing oferuje zatrudnienie ze stawką 9,59 euro brutto za godzinę. W przypadku pracy w godzinach nadliczbowych, za pracę powyżej 38 godzin oraz w soboty, pracownicy otrzymują 135% stawki godzinowej brutto. W święta przypadające w dni robocze (od poniedziałku do soboty) obowiązuje 150% stawki godzinowej brutto, a za godziny przepracowane w święto przypadające w niedzielę obowiązuje 200% stawki godzinowej brutto.

W jaki sposób szukać pracy w Holandii?

Wiele osób próbuje eksperymentować z wyjazdami „w ciemno”, mając nadzieję, że samodzielnie znajdzie zatrudnienie, będąc już na miejscu. Jest to jednak ryzykowny krok, który często kończy się koniecznością powrotu do domu wskutek nieznalezienia żadnej posady. Bezpieczniej jest rozpocząć poszukiwania pracy w Holandii jeszcze w czasie pobytu w Polsce, a żeby nie robić tego na własną rękę, warto skorzystać z pomocy agencji pracy. Firmy tego typu wyszukują optymalne oferty zatrudnienia, pomagają w realizacji wyjazdu, a także w organizacji formalności. Ich dodatkowym atutem jest możliwość porozumiewania się po polsku, co niweluje ewentualną barierę językową.

Wśród agencji pracy funkcjonujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na szczególną uwagę zasługuje firma For All Seasons,Packing (FAS Packing) która w Polsce działa od 2006 roku, w Olsztynie zaś od 2015. W tym okresie agencja znalazła zatrudnienie tysiącom mieszkańców naszego województwa, dając im w ten sposób szansę na poprawę swojej sytuacji materialnej. Agencja FAS Packing oferuje również możliwość skredytowania transportu z Polski do Holandii – co dla osób po raz pierwszy jadących za granicę do pracy, jest dużym udogodnieniem.
Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona tych osób, zajrzyj na stronę http://www.faspacking.pl/pl/ i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

FAS Packing zaprasza również wszystkie zainteresowane osoby do swojej siedziby, która mieści się w Olsztynie przy ul. Herberta (dawna ul. Malewskiego) 14/23. Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.
Praca w Holandii to Twoja szansa na lepszy byt!

Coraz więcej Polaków wybiera pracę w Holandii Artykuł sponsorowany, Wiadomości