fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Smaki Wielkanocy na Jarmarku w Galerii Warmińskiej


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Od 19 marca w Galerii Warmińskiej trwa Jarmark Wielkanocy. Potrwa do końca miesiąca i będzie można na nim kupić wielkanocne przysmaki oraz atrakcyjne rękodzieło.

Jarmark Wielkanocny wrócił do Galerii Warmińskiej, ponieważ przedświąteczne stoiska pokochali odwiedzający centrum. „Towary oferowane na stoiskach uzupełniają oferty naszych sklepów, są to rzeczy związane ze świętami Wielkanocnymi, których wielu z nas nie ma czasu zrobić własnoręcznie. Na wielkanocnych stoiskach można kupić wartościową, zdrową żywność, czy oryginalne podarunki, które najmłodszym przyniesie w czasie Wielkanocy Zajączek” – mówi dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

W tym roku na przedświątecznym kiermaszu można kupić wędliny i kiełbasy z Podlasia (idealne do świątecznego koszyczka), sery korycińskie, sery dojrzałe i serki góralskie (w tym bundz) – do tego oczywiście żurawinę. Zaganiani przed świętami będą mogli kupić na kiermaszu ciasta (makowce, czy naturalną chałwę) oraz zdrowy i uwielbiany przez wielu kwas chlebowy.

Miłośnicy zdrowej żywności i ci, którzy lubią diety oczyszczające powinni odwiedzić stoisko w całości poświęcone sokom; są na nim soki warzywne i owocowe, można też tam kupić wyciskarki do samodzielnego robienia świeżych soków.
Stoiskiem obowiązkowym dla łasuchów i lubiących naturalną słodycz jest poświęcone miodom i innym wyrobom pasiecznym (pyłki, propolis itp.) – przedstawiciele pasiek przyjechali do Olsztyna aż z Gór Świętokrzyskich.
Artyści na kiermaszu oferują drewniane zabawki (dzieci wciąż je uwielbiają!), ręcznie szyte lale czy misie, aniołki i poduszki. Górale przywieźli spod Tatr skórzane kierpce, kapcie i inne elementy góralskich strojów.
Zapraszamy!

Warte uwagi

Dlaczego warto studiować w Elblągu a nie w Olsztynie?

Konkurencyjna oferta edukacyjna i doskonała baza dydaktyczna – tym kusi przyszłych kandydatów na studia Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Jeszcze parę lat temu pomysł studiowania w Elblągu...

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs