15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Na co zwrócić uwagę, wybierając zewnętrzne drzwi wejściowe?

Materiał partneraNa co zwrócić uwagę, wybierając zewnętrzne drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe to wizytówka każdego domu. To pierwsze wrażenie, które można wywrzeć na gościach tylko jeden raz. Jak zatem dobrać drzwi zewnętrzne do swojego domu? Poznaj sprawdzone rady w kwestii wyboru drzwi wejściowych.

reklama

Zewnętrzne drzwi wejściowe powinny łączyć względy estetyczne z funkcjonalnością. Przy wyborze pamiętajmy, aby nie kierować się wyłącznie wyglądem, ale również tym, żeby upatrzone modele drzwi zewnętrznych cechowały się także dobrymi parametrami izolacji akustycznej oraz cieplnej.

Drzwi zewnętrzne – estetyka, która będzie idealnie pasować do Twojego domu

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne mogą dodać naszej nieruchomości prestiżu bądź rodzinnego ciepła. To od nas zależy, w jakim stylu chcemy zaprezentować elewację budynku, a także co wyrazić poprzez dobór drzwi zewnętrznych. Jak zatem powinny wyglądać drzwi wejściowe do domu? Tradycyjnym wyborem będzie zasada kontrastu, zatem jeśli elewacja jest w jasnych odcieniach, wstawiamy ciemne drzwi. Będą one nie tylko dobrze się prezentować, ale również ciemne kolory są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

reklama

Można też kierować się innymi elementami wyglądu zewnętrznego domu, jak np. kolor okien czy konstrukcji budynku. Jeśli mamy np. stalowe okna, ciekawym rozwiązaniem mogą być aluminiowe drzwi wejściowe bądź drzwi zewnętrzne stalowe. Natomiast jeżeli budynek posiada wiele elementów drewnianych, np. widoczne fragmenty stropu czy drewnianą werandę, wówczas wybierając drzwi wejściowe warto dopasować odcień drewna do dominujących barw elewacji.

Wreszcie sugestywne mogą być drzwi wewnętrzne. Tutaj również można pójść ścieżką kontrastu bądź spójności. Najwięcej swobody zapewniają domy z czerwonej cegły, ponieważ w tym przypadku świetnie prezentować będą się zarówno drzwi zewnętrzne w odcieniach ciemnej czerwieni, zieleni, a nawet niebieskie.

Konstrukcja drzwi – o czym warto pamiętać

Stylowy design to nie wszystko. Równie ważny jest komfort domowników oraz poczucie bezpieczeństwa. Grube drzwi do domu mogą zapewnić spokój ducha. Wystarczy, aby spełniały określone standardy w kilku głównych sferach:

reklama
  • izolacja akustyczna,
  • termoizolacja,
  • ochrona przed nieproszonymi gośćmi.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne skrzydła, warto w pierwszej kolejności sprawdzić wymiary ościeżnic. W większości domów spotkamy się z ościeżnicą 90 x 200 cm, ale aranżację warto zacząć od upewnienia się, jakie drzwi z łatwością znajdą swoje miejsce na zawiasach.

W kwestii standardów termoizolacyjnych i izolacji akustycznej warto zapoznać się z aktualnymi wskazaniami i wybrać drzwi dopasowane do swoich potrzeb. 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane