13 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Znaleziono martwego żołnierza w jednostce wojskowej w Braniewie

BraniewoZnaleziono martwego żołnierza w jednostce wojskowej w Braniewie

4 czerwca 2024 roku na terenie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie znaleziono zwłoki polskiego żołnierza. Do tragicznego zdarzenia doszło na ogólnodostępnym parkingu przy jednostce wojskowej przy ul. Sikorskiego 41.

reklama

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe, dział do spraw wojskowych, wszczęła śledztwo. Rzecznik prokuratury, Daniel Brodowski, poinformował, że nie doszło do użycia broni palnej.

Zmarły to 44-letni żołnierz zasadniczej służby wojskowej. Śledztwo dotyczy doprowadzenia do targnięcia się na życie przez namowę lub udzielenie pomocy, co jest czynem z artykułu 151 Kodeksu karnego. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

reklama

Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie psychologiczne. Prokurator czeka na wyniki sekcji zwłok i trwa gromadzenie materiału dowodowego.

9. Brygada Kawalerii Pancernej, sformowana w 1994 roku w Braniewie, jest częścią 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Dowódcą brygady jest gen. bryg. Sławomir Lidwa, który obecnie dowodzi Zgrupowaniem Zadaniowym Podlasie wspierającym Straż Graniczną przy granicy z Białorusią.

źródło: Rzeczpospolita

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zdzich
11 czerwca 2024 12:46

4 czerwca znaleziono a dziś 11ty. Bardzo szybki przekaz informacji buahahahaha

Rukola
12 czerwca 2024 07:34

Braniewo jednostka szczególnie wykańczająca żołnierzy. Czy naprawdę człowieka trzeba upodlić?? Bardzo dobrze, że nie ma już obowiązkowej służby wojskowej – bo Braniewo – cyrk – niszczy psychikę. Ktoś powinien tematem szczególnie się zainteresować i nagłośnić sprawę – może bezkarni dowódcy rodem z obozów zagłady odpowiedzą za upadlanie ludzi.

Polecane