11 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Olsztyński korowód bajek i legend: magia XV Światowych Dni Bajki

OlsztynOlsztyński korowód bajek i legend: magia XV Światowych Dni Bajki

Na ulicach Olsztyna panuje dziś bajkowa atmosfera. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie “Bajka” i jest częścią obchodów XV Światowych Dni Bajki. W tym radosnym święcie uczestniczą dzieci z olsztyńskich placówek edukacyjnych.

reklama

Uroczystości rozpoczęły się kolorowym korowodem, który przemierzył drogę od Ratusza aż do amfiteatru im. Czesława Niemena. Uczestnicy parady przebrani za postacie z bajek i legend, takie jak wróżki, księżniczki, krasnale, paziowie, a nawet popularni bohaterowie Spiderman i Harry Potter, zwracali na siebie uwagę mieszkańców i turystów.

Wydarzenia towarzyszy 130. rocznica urodzin wybitnej postaci regionalnej – Marii Zientary-Malewskiej, zasłużonej poetki, nauczycielki i działaczki warmińskiej. Podczas dwudniowego świętowania nie zabrakło różnorodnych atrakcji dla najmłodszych.

reklama

Zapowiedziano również “Bajkowe show sportowe”. Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy związane z bezpieczeństwem. Organizatorzy zapraszają w sobotę w godzinach od 11.00 do 15.00 do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piątka” przy alei Piłsudskiego 68.

Atmosfera święta bajki w Olsztynie tworzy niezapomniane wspomnienia nie tylko dla najmłodszych uczestników, ale również dla dorosłych, którzy na chwilę mogą powrócić do świata dziecięcej wyobraźni i fantazji.

Miłośników fotografii oraz wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, zaprasza się do odwiedzenia galerii internetowej dostępnej pod linkiem zamieszczonym w komunikacie.

reklama

Na zakończenie organizatorzy zachęcają do odwiedzenia archiwum aktualności na stronie internetowej miasta, gdzie można znaleźć więcej informacji o wydarzeniach odbywających się w Olsztynie.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane