22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Obywatelska interwencja powstrzymała pijanego kierowcę ciężarówki przed wjazdem do miasta

OstródaObywatelska interwencja powstrzymała pijanego kierowcę ciężarówki przed wjazdem do miasta

Coraz większa świadomość obywateli na temat zagrożeń związanych z pijanymi kierowcami przynosi pozytywne efekty. Dzięki czujności i odpowiedzialności obywatelskiej policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował ciężarówką pod wpływem alkoholu.

reklama

Postawa obywatelska zgłaszających zasługuje na uznanie i pochwałę, gdyż ich działania zapobiegły potencjalnej tragedii na drodze.

reklama

We wtorek (04.06.2024 r.) około godziny 21:00, dwaj mężczyźni podróżujący samochodem zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie kierowcy ciężarówki. Prowadzący pojazd ciężarowy marki DAF jechał całą szerokością jezdni i wykonywał gwałtowne manewry. Podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, postanowili powiadomić policję w Ostródzie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało się zatrzymać ciężarówkę zanim wjechała do miasta.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na strzeżony parking. 52-latek spędził noc w policyjnym areszcie i teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które zgodnie z art. 178a kodeksu karnego grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

reklama

żródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane