17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie – jak sobie poradzić z tym problemem?

Strona główna Artykuł sponsorowany Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie – jak sobie poradzić z...
reklama

Powoduje obniżenie poczucia własnej wartości, wywołuje wstyd i lęk przed ujawnieniem się dysfunkcji, wywołując powolne wycofywanie się z codziennego życia. Problem nietrzymania moczu, bo o nim mowa, dotyka kobiety znacznie częściej niż mogłoby się to wydawać. W jaki sposób poradzić sobie z tą dolegliwością, jeśli już nas spotka?

Nietrzymanie moczu w ciąży – norma czy anomalia?

reklama

W ciąży dochodzi do wielu zmian oddziałujących na dolne drogi moczowe. Jedną z popularniejszych dolegliwości jest problem nietrzymania moczu. Przebycie ciąży i porodu może stanowić czynnik ryzyka, zwiększający prawdopodobieństwo wystąpienia tego wstydliwego problemu.

Warto dodać, że – jak wynika z badań medycznych – problem nietrzymania moczu w trakcie ciąży ustępuje samoistnie. Można więc sądzić, że jest on zjawiskiem normalnym.

W problematyce nietrzymania moczu ważna jest też sama pozycja porodu – w grupie kobiet, które rodziły w pozycji kucającej istniało mniejsze ryzyko związane z pojawieniem się uszkodzenia zwieracza i pęknięcia krocza. W przypadku kobiet rodzących na łóżku w pozycji supinacyjnej, czyli najczęściej występującej w Polsce, prawdopodobieństwo późniejszego wystąpienia nietrzymania moczu było znacznie większe.

Problem z nietrzymaniem moczu zaczyna się wtedy, gdy dolegliwość ta nie przemija po urodzeniu dziecka. Wówczas u kobiety mogą pojawić się pierwsze objawy depresji i wycofanie z normalnego życia. Serwis dolecz – kłopotliwe dolegliwości pokazuje, że nie zostaniesz z tym zmartwieniem sama.
Lepiej zapobiegać niż leczyć

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu mogą pomóc w zachowaniu sprawności mięśni zwieracza i pochwy, poprawić nasz komfort życia, a także radość płynącą z życia seksualnego. Nie zawsze jednak można zapobiec powikłaniom związanym z mięśniami zwieracza. Trudne porody mogą pozostawić po sobie ślad związany właśnie z tą wstydliwą dolegliwością. Na szczęście, istnieją dziś skuteczne metody uporania się z tym problemem, jeśli już u nas wystąpi.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć, wchodząc na stronę internetową http://dolecz.pl/nietrzymanie-moczu-porodzie-temu-zaradzic/.

Nietrzymanie moczu – leczenie dolegliwości

Możliwości leczenia problemu nietrzymania moczu jest wiele. Jedną z nich jest zabieg operacyjny. Rozwiązanie problemu oferują również kliniki medycyny estetycznej, które oferują zabiegi laserowe, które w krótkim czasie pozwalają uporać się z dolegliwością nietrzymania moczu.

Wszelkie wstydliwe choroby na Dolecz.pl pokazują nie tylko charakterystyczne objawy schorzeń, ale przede wszystkim sposoby ich leczenia. Warto tu zajrzeć, aby uzyskać cenne informacje na temat najpopularniejszych schorzeń.

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma