Olsztyn
piątek, 3 maja, 2024

Sportowe sukcesy karateków z Jonkowa

OlsztynSportowe sukcesy karateków z Jonkowa

Młodzi zawodnicy z Olsztyna wrócili z Broku aż z 6 medalami – w tym 5 z najcenniejszego kruszcu.

W pierwszą sobotę października (3.10) reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo wzięła udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży w Broku. Turniej odbył się z udziałem 170 zawodników z 16 klubów w kategorii kumite, czyli walk.

III miejsce – Bezat Kacper

Spośród zawodników najlepiej spisała się Patrycja Block, która stanęła na najwyższym stopniu podium. W drodze do finału stoczyła trzy walki – każdą z nich wygrała zdecydowaną przewagą. W finale swoją przeciwniczkę pokonała nawet przed czasem.

Na uwagę zasługuje fakt, że Akademia Sztuk Walki Jonkowo istnieje zaledwie od roku, a jej zawodnicy dopiero drugi raz uczestniczyli w rywalizacji sportowej kumite (walki) podczas zawodów karate kyokushin.

Młodzi karatecy z Jonkowa po raz kolejny pokażą swoje umiejętności podczas “V Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów”, który zaplanowano na 10 października.