10 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Doszło do pożaru autobusu, którym podróżowało 32 dzieci i 5 osób dorosłych

OstródaDoszło do pożaru autobusu, którym podróżowało 32 dzieci i 5 osób...

Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek 28 maja na drodze ekspresowej S5 w pobliżu miejscowości Wirwajdy w powiecie ostródzkim. Około godziny 9:00 rano doszło tam do pożaru autobusu, którym podróżowało 32 dzieci i 5 dorosłych. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane służby ratunkowe, które sprawnie przeprowadziły akcję gaśniczą i ewakuację pasażerów.

reklama

Na pomoc ruszyły trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Samborowie i Turznicy. Strażacy, używając dwóch linii gaśniczych z pianą, szybko opanowali pożar. Dzięki ich profesjonalizmowi i szybkości działania, nikt nie doznał obrażeń. Dzieci oraz dorośli zostali bezpiecznie ewakuowani z płonącego autobusu.

Ze względu na intensywne zadymienie, droga ekspresowa S5 była zamknięta w obu kierunkach przez około 30 minut. W akcji ratunkowej udział wzięły także dwa patrole Policji oraz Służba Celno-Skarbowa, której patrol, przejeżdżając drogą, zauważył zdarzenie i natychmiast przystąpił do pomocy.

reklama

Jak wynika z ustaleń ostródzkiej policji, grupa przedszkolaków z Iławy podróżowała na wycieczkę do Olsztyna. Dzieci były uczniami Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie, znajdującego się przy ulicy Wiejskiej. Mimo dramatycznych okoliczności, cała akcja zakończyła się szczęśliwie.

“To był bardzo groźnie wyglądający pożar, jednak dzięki szybkiej i sprawnej interwencji służb ratunkowych udało się uniknąć tragedii. Wszystkie dzieci oraz dorośli są bezpieczni” – powiedział rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

reklama

Pożar autobusu to nie tylko dramatyczne wydarzenie, ale także dowód na to, jak ważna jest szybka reakcja i współpraca różnych służb ratunkowych. Dzięki ich wysiłkom, dzisiejsza wycieczka przedszkolaków zakończyła się jedynie na strachu, bez żadnych obrażeń.

Na miejscu trwają prace mające na celu ustalenie przyczyn pożaru. Wstępne ustalenia wskazują na awarię techniczną pojazdu. Autobus zostanie poddany szczegółowym badaniom technicznym, które pozwolą na dokładne określenie źródła ognia.

Doszło do pożaru autobusu, którym podróżowało 32 dzieci i 5 osób dorosłych wypadek Ostróda, Wiadomości, zShowcase

źródło: KP PSP Ostróda, fot. KP PSP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
28 maja 2024 10:33

Kryminał. Ciekawe kiedy Radeksy zaczną płonąć, bo mało im brakuje.

Polecane