22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Wytłukł nogą otwór w elewacji budynku Dworca Zachodniego w Olsztynie. Grozi mu 5 lat odsiadki

OlsztynWytłukł nogą otwór w elewacji budynku Dworca Zachodniego w Olsztynie. Grozi mu...

Zarzuty uszkodzenia dwóch samochodów, 10 przęseł ogrodzeniowych i elewacji budynku dworca Olsztyn-Zachodni usłyszał 28-latek zatrzymany przez olsztyńskich kryminalnych. Mężczyzna przyznał się i tłumaczył swoje zachowanie upojeniem alkoholowym.

reklama

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uzyskali informacje na temat uszkodzeń samochodów, elewacji Dworca Zachodniego w Olsztynie oraz elementów ogrodzenia jednej z olsztyńskich posesji. Do zdarzeń dochodziło na początku maja tego roku.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny uszkodzonego mienia, przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringów. Analiza zebranego materiału wskazywała na to, że wszystkie zniszczenia są wynikiem zachowania tego samego mężczyzny. Sprawca kopał i rzucał znalezionymi przedmiotami w elementy ogrodzenia i zaparkowane przy nim samochody. Wytłukł też nogą otwór w elewacji budynku Dworca Zachodniego w Olsztynie.

reklama

Kryminalni ustalili tożsamość 28-latka i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Podejrzany usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i spowodowania szkody w łącznej kwocie 33 000 zł. Przyznał się i wyjaśnił, że wszystkiemu winny był spożyty wcześniej alkohol.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane