18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Złodziej doniczek ukrył się pod liśćmi w parku. Miał pecha. Przebiegł koło patrolu z psem

OlsztynZłodziej doniczek ukrył się pod liśćmi w parku. Miał pecha. Przebiegł koło...

W czwartek, 23 maja 2024 roku, przed południem olsztyńscy policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili udaną akcję zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej. W trakcie rutynowego patrolu funkcjonariusze zauważyli biegnącego chodnikiem pracownika ochrony pobliskiego sklepu spożywczego. Ochroniarz gonił mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł doniczki o wartości blisko 800 złotych.

reklama

Złodziej, uciekając przed ochroną, wbiegł do pobliskiego parku i zniknął w gęstych zaroślach. Na szczęście, patrolujący teren mundurowi mieli przy sobie psa służbowego o imieniu Lego. Dzięki doskonałemu węchowi, dobrze wyszkolony czworonożny funkcjonariusz szybko podjął trop. Po krótkiej chwili Lego znalazł sprawcę kradzieży, który próbował ukryć się w zaroślach, leżąc w skulonej pozycji i zamaskowany liśćmi.

29-letni mężczyzna, już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, został zatrzymany na miejscu i teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Dzięki skutecznej interwencji policjantów oraz ich psa służbowego, udało się szybko ująć sprawcę i odzyskać skradziony towar.

reklama
Złodziej doniczek ukrył się pod liśćmi w parku. Miał pecha. Przebiegł koło patrolu z psem Kronika policyjna Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane