17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Olsztyński weekend pełen emocji – jak zmieni się ruch podczas zawodów triathlonowych?

OlsztynOlsztyński weekend pełen emocji – jak zmieni się ruch podczas zawodów triathlonowych?

W nadchodzący weekend Olsztyn stanie się areną emocjonujących zmagań sportowców, którzy wezmą udział w zawodach triathlonowych w ramach Pucharu Europy oraz Elemetal Tri Series. Impreza ta spowoduje chwilowe zmiany w ruchu drogowym w okolicy Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

reklama

Triathloniści zmierzą się nie tylko z dystansem na wodach lokalnego akwenu, lecz także na przyległych ulicach, co będzie miało bezpośredni wpływ na codzienną organizację transportu. Mieszkańcy i goście miasta są proszeni o uwagę i stosowanie się do wytycznych wydawanych przez upoważnione służby.

W sobotę, 25 maja, od godziny 6:00 do 19:30 ruch zostanie wstrzymany na ul. Kapitańskiej oraz na północnej jezdni ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) – od ul. Schumana do ul. Lotniczej. Zamiennie, na południowej jezdni ul. Sielskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Możliwość wyjazdu lub wjazdu z posiadłości i dróg ulokowanych przy północnej stronie ul. Sielskiej będzie uzależniona od nadzoru służb porządkowych w godzinach: od 6:00 do 10:15, od 11:40 do 12:45, od 14:10 do 15:15 oraz od 16:45 do 17:45.

reklama

Niedziela, 26 maja, przyniesie zamknięcie dla ruchu drogowego w godzinach 6:00-15:00 takich ulic jak: Kapitańska, Schumana (jezdnia w kierunku ul. Sielskiej) czy też północna jezdnia ul. Sielskiej w kierunku Ostródy. Tu również na południowej jezdni ul. Sielskiej zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy.

W związku z tymi ograniczeniami, podróżującym z Ostródy do Olsztyna drogą krajową nr 16 zaleca się korzystanie z obwodnicy oraz ul. Warszawskiej bądź wybór alternatywnej trasy przez miejscowości Łupstych i dalej ul. Bałtycką.

Aby ułatwić zapoznanie się ze zmienioną organizacją ruchu, dostępne są mapy: na stronie internetowej wydarzenia oraz w odnośnikach zamieszczonych w komunikacie. Dodatkowo, entuzjaści triathlonu mogą zapoznać się z programem zawodów oraz odwiedzić oficjalną stronę imprezy, aby uzyskać więcej informacji.

reklama

Zawody te nie tylko promują sportową postawę wśród mieszkańców, ale również stanowią świetną okazję do obserwacji rywalizacji na najwyższym poziomie. Organizatorzy i miasto apelują jednak o wyrozumiałość i współpracę, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom i kibicom wydarzenia.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane