18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Studenci przejmują klucze do miasta: Kortowiada 2024 oficjalnie rozpoczęta

OlsztynStudenci przejmują klucze do miasta: Kortowiada 2024 oficjalnie rozpoczęta

Olsztyn, 23 maja 2024 r. – Dziś o godzinie 14:23 studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oficjalnie przejęli władzę w mieście. Tym samym rozpoczęli 63. edycję Kortowiady, nazywanej przez wielu najlepszymi juwenaliami w Polsce. Ceremonia, podczas której prezydent Olsztyna przekazał klucz do bram miasta, zgromadziła tłumy i była uwieńczona barwną paradą.

reklama

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, wyraził swoje zadowolenie z frekwencji i atmosfery panującej w trakcie wydarzenia. “Bardzo się cieszę, że jest Was tak wielu. Jesteście zadowoleni, szczęśliwi, kolorowi. Chciałbym, żeby właśnie taki był Olsztyn dzięki Wam. Bawcie się przede wszystkim bezpiecznie,” powiedział, przemawiając do studentów na rynku Starego Miasta.

Po ceremonii przekazania klucza, studenci w przebraniach przeszli ulicami historycznej części miasta, docierając do kampusu, gdzie zabawa potrwa do soboty, 25 maja. Plaża kortowska stała się miejscem głównym imprezy, gdzie na scenie pojawią się znani artyści, jak Kwiat Jabłoni, Kayah, Pro8l3m, Nocny Kochanek czy Margaret.

reklama

Oprócz koncertów, na uczestników czekają liczne atrakcje, w tym Festiwal Gier Planszowych, Kino Plenerowe, Turniej Flanek Sportowych i Bitwa o Kortowo. Organizatorzy Kortowiady zadbali również o wygodny dojazd, przygotowując specjalne kursy komunikacji miejskiej na czas trwania festiwalu.

Więcej informacji na temat Kortowiady znajduje się na dedykowanej stronie internetowej wydarzenia oraz na stronie zarządzającej transportem miejskim, gdzie dostępny jest harmonogram dodatkowych autobusów. Zachęca się również do zapoznania się z galerią zdjęć z ceremonii przekazania klucza.

Na zakończenie, przypomina się odnośnik do archiwum aktualności miasta, co umożliwia śledzenie innych wydarzeń w Olsztynie.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Obserwatorzy
24 maja 2024 16:13

Lekarski w Olsztynie w tym roku najlepiej LEP w całej Polsce zdał. Gratulacje. Bardzo cieszy to że mamy tak dobrą uczelnię i jednocześnie śmiać mi się chce jak ktoś kto mieszka w Olsztynie (przy dzisiejszych cenach studiowania : mieszkanie wyżywienie etc) wybiera np prawo albo budowlany gdzieś w jakimiś innym mieście będąc z Olsztyna LOL… przy tak niskim bezrobociu i rynku pracownika nie ma to absolutnie żadnego znaczenia a robi rodzicom koszty. Wiele osób z małych miejscowości zazdrości olsztyńskiej młodzieży to ze maja uczelnie na miejscu.

Polecane