17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Wielkie zmiany na ul. Sielskiej. Końcowe prace przy budowie parku handlowego

OlsztynWielkie zmiany na ul. Sielskiej. Końcowe prace przy budowie parku handlowego

Nowy kompleks handlowy przy ulicy Sielskiej w Olsztynie zbliża się ku ukończeniu. Choć dokładna data otwarcia nie została jeszcze podana, z postępów na budowie wynika, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli wybrać się na zakupy w nowym miejscu. Na ulicy Sielskiej ruch samochodowy został przywrócony na dwóch pasach w każdym kierunku, co znacznie ułatwiło komunikację w tej części miasta.

reklama

Rozbudowany kompleks handlowy

Kompleks handlowy przy ul. Sielskiej to inwestycja o imponującej skali. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 15 000 m² pomieści 29 lokali o zróżnicowanych metrażach. Wśród najemców znajdą się znane marki z różnych branż, w tym spożywczej, RTV i AGD, zoologicznej, odzieżowej oraz drogeryjnej. Potwierdzono już obecność takich sieci jak Action oraz Lidl. Klienci będą mogli również skorzystać z dostępnej na terenie kompleksu stacji benzynowej.

– Trwają ostatnie prace związane z wykonaniem terenów zewnętrznych oraz okładzin elewacji. Rozpoczęliśmy procedury odbiorowe oraz sukcesywnie przekazujemy lokale najemcom – informuje na swojej stronie internetowej RWS Investment Group, inwestor projektu.

reklama

Przebudowa ulicy Sielskiej

W ramach realizacji inwestycji przebudowana została także ulica Sielska. Obecnie ruch samochodów odbywa się na dwóch pasach w każdym kierunku, co znacznie poprawiło przepustowość drogi.

– Równocześnie trwają prace odbiorowe związane z przebudową ul. Sielskiej i budową ronda oraz ścieżki pieszo-rowerowej – dodaje inwestor.

Otwarcie nowego parku handlowego w Olsztynie

Według planów, otwarcie parku handlowego przy ul. Sielskiej ma nastąpić na przełomie II i III kwartału 2024 roku, czyli w okresie wakacyjnym. To jednak nie koniec planów inwestora. Ze względu na duże zainteresowanie ofertą, zdecydowano się na powiększenie parku handlowego o dodatkowe 6 000 m². Drugi etap rozbudowy ma zostać ukończony pod koniec 2025 roku.

reklama

Oczekiwane otwarcie nowego parku handlowego z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców Olsztyna, oferując im szeroki wybór sklepów i usług w jednym miejscu. Inwestycja ta nie tylko wzbogaci lokalną infrastrukturę handlową, ale także przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
22 maja 2024 21:50

Czy znowu będzie trzeba wykarczować hektary lasu aby ostało się lotnisko?

Hate me now
22 maja 2024 16:45

Nareszcie Lidl! Żegnaj biedronko :-)))))

Polecane