Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
wtorek, 23 Lipiec, 2019
17 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie otworzył się największy club shisha w Polsce?

Szisza jest coraz bardziej popularna w Olsztynie. Arabska fajka wodna przyciąga nawet przeciwników palenia.  Szisza (shisha) to rodzaj fajki, w której dym zostaje przefiltrowany przez...

Ale Zebra Olsztyn wielkie otwarcie! Centrum rozrywki na Starym Mieście

To będzie centrum rozrywki stworzone w iście amerykańskim stylu. Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Dorosłych, ale też dzieci i młodzieży. Już w...

Sport – moja pasja! [KONKURS]

Lubisz sport? Kochasz ruch i aktywność fizyczną? Pokaż nam swoją pasję! Weź udział w konkursie i wygraj niesamowitą nagrodę – spotkanie i trening z...

lipiec, 2019

25LIP18:0020:00Olsztyn przeciw przemocy!Ratusz w Olsztynie / Urząd Miasta Olsztyn, Pl. Jana Pawla II 1

Pokaż więcej wydarzeń

Pomysły na CV. Zobacz przykładowe szablony

reklama

Skąd czerpać pomysły na to, aby stworzyć własne profesjonalne Curriculum vitae? Przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych można z powodzeniem wykorzystać dostępne w internecie szablony. Wiele przykładów CV pozwoli na to, aby wybrać wzór najbardziej odpowiadający potrzebom. Co jest najważniejsze w CV? Większość zapewne odpowie, że treść, na podstawie której pracodawca dowie się o doświadczeniu i umiejętnościach.

Co zrobić, aby pracodawca sięgnął akurat po Twoje dokumenty i zapoznał się z ich treścią? Należy przyciągnąć jego uwagę. Za pomocą ciekawych szablonów stworzysz CV, które od pierwszego momentu zainteresuje rekrutera.  Jak to zrobić? Przede wszystkim szablon powinien być dobrany do stanowiska, na jakie aplikujesz. Ważna jest także czytelność i przejrzystość dokumentu. Należy pamiętać o tym, że kreatywne Curriculum vitae sprawdzi się tylko w niektórych przypadkach. Poniżej przykłady ciekawych szablonów CV, które mogą cię zainspirować do stworzenia własnego.

reklama

 • Szablon z elementem przyciągającym uwagę

Tego rodzaju szablon jest prosty i zarazem przemyślany. Jego cechą wyróżniającą jest element graficzny, który przyciąga uwagę. Najważniejsze informacje zostały umieszczone w dwóch kolumnach. Dzięki temu dokument jest czytelny i pracodawca łatwo dotrze do najważniejszych informacji. Na samej górze dokumentu znajduje się sekcja poświęcona podsumowaniu zawodowemu. Ten element można skutecznie wykorzystać, aby zainteresować pracodawcę swoją kandydaturą. Ten szablon CV posiada nowoczesny design, dzięki czemu może mieć zastosowanie zarówno w branży kreatywnej, jak i na bardziej tradycyjnych stanowiskach. Ten rodzaj dokumentu będzie wyglądał idealnie, jeśli jego zawartość zmieści się na jednej stronie formatu A4.

 • Szablon czytelny i przyciągający uwagę rekrutera

Ciekawym elementem tego rodzaju szablonu jest nietypowy kształt zdjęcia. Tego rodzaju zdjęcie na pewno przyciągnie uwagę. Na samym końcu CV zamieszczone jest portfolio. To dobry pomysł dla przedstawicieli wolnych zawodów, w ten sposób mogą przedstawić ważne projekty, w których uczestniczyli. Tego rodzaju szablon daje dużo możliwości na to, aby w sposób czytelny przedstawić swoje kompetencje zawodowe.

 • Szablon czarno-biały

CV w kolorach czarno-białych także może być interesujące w oczach pracodawcy. Jeśli taki rodzaj dokumentu posiada czytelny, najlepiej dwukolumnowy układ, to na pewno zostanie zauważone przez osobę zajmującą się rekrutacją. Ciekawym pomysłem na przedstawienie swoich umiejętności jest pokazanie ich na dziesięciostopniowej skali. W takim CV najbardziej zwraca uwagę prosty design. Jest to idealne  Curriculum vitae dla freelancera, projektanta, a także grafika.

 • Szablon profesjonalny z podziałem na trzy kolumny

Ten rodzaj podziału sprawia, że dokument wygląda przejrzyście i czytelnie. Jest ciekawszy od CV o standardowym układzie graficznym. Jest to idealny szablon dla tych, którzy chcą wykazać się swoją kreatywnością. Jest w nim miejsce na to, aby zamieścić informacje o zdobytych certyfikatach i nagrodach. Można w nim również umieścić kod QR.

 • Szablon niestandardowy z ciekawymi infografikami.

Jest to dobry wybór, jeśli szukasz pracy w branży kreatywnej. Co to jest infografika? Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że jest to związek słowa z obrazem. Umiejętne połączenie słowa z obrazem sprawia, że informacja, którą chce się przekazać, rzuca się w oczy. Wykresy, które można z powodzeniem umieścić w tego rodzaju CV, nadają mu oryginalności.

 • Szablon dla szukających pracy jako tłumacz

Zawód tłumacza wymaga przede wszystkim dobrych znajomości językowych. W szablonie   dla tłumacza powinna znaleźć się czytelna sekcja pod hasłem – języki. To dobry sposób na     to, aby w pierwszej kolejności przedstawić swoje umiejętności językowe

 • Szablon dla grafika

Praca grafika wymaga dużej inwencji własnej. Powinno znaleźć się w nim miejsce na to, aby opisać swoje zawodowe osiągnięcia. Dobrym sposobem na wzbudzenie zainteresowania pracodawcy jest umieszczenie odnośników kierujących do wykonanych prac. Szablon, który jest idealny dla tych, którzy szukają pracy związanej z obsługą klienta.

Ten rodzaj wykonywanej pracy wymaga określonych cech osobowości. Idealnie będzie, jeśli w wybranym szablonie znajdzie się miejsce, w którym będziesz mógł napisać o swoich cechach osobowości przydatnych w tego rodzaju pracy. W takim CV treść ułożona jest w sposób intuicyjny, a jednocześnie uporządkowany i zwracający uwagę na treści, które są najistotniejsze.

 • Szablon z czytelnymi tabelami

Od dawien dawna wiadomo, że jeśli coś ma być wyjątkowo czytelne, to umieszcza się to w tabelach. Ten rodzaj przekazywania treści jest przejrzysty i uporządkowany. Niezbyt duża ilość kandydatów do pracy decyduje się na ten rodzaj szablonu, jest to więc szablon, który przykuwa uwagę. Tego rodzaju rozwiązania graficzne sprawiają, że gotowe  Curriculum vitae wygląda kreatywnie. Układ treści daje możliwość szybkiego zapoznania się z umiejętnościami i celami zawodowymi.

Przeglądając strony internetowe, znajdziecie o wiele więcej przykładów szablonów CV.

Należy pamiętać o tym, że są to tylko szablony i każdorazowo powinny być dostosowane do indywidualnych uwarunkowań – zobacz też ciekawy kreator CV ułatwiający personalizację dokumentów. Życiorys zawodowy jest swoistą wizytówką przedstawiającą Twoją osobę, zanim rekruter zdecyduje się na spotkanie. Osoby zajmujące się rekrutowaniem pracowników, codziennie przeglądają bardzo dużą liczbę dokumentów. Aby się wyróżnić, musisz stworzyć dokument indywidualny, odmienny od setek innych. Rekruter poświęca niewiele czasu na przejrzenie jednego CV. Odłoży je na bok, jeśli nie znajdzie elementu, który wzbudzi jego zaciekawienie. Podobnie będzie, jeśli w dokumencie znajdą się liczne błędy, takie jak literówki, błędy ortograficzne, czy wysłanie dokumentu w niewłaściwym formacie. Wszystkie te niedociągnięcia są jedynie dowodem na to, że niezbyt rzetelnie przyłożyłeś się do zadania. O wiele łatwiej jest stworzyć profesjonalne CV, korzystając z gotowych wzorów i szablonów.

Co powinno znaleźć się w profesjonalnie napisanym Curriculum vitae?

Powinny znaleźć się w nim takie informacje jak:

 • doświadczenie mające związek z tym, na jakie stanowisko się ubiegasz
 • dobrze sformułowane, krótkie podsumowanie zawodowe
 • zainteresowania mające związek z daną branżą
 • zakres pełnionych wcześniej obowiązków

Jak napisać pomysłowe CV, aby zwrócić uwagę pracodawcy, korzystając z gotowych szablonów.

Wybierz szablon, który najbardziej pasuje do branży, w której chcesz uzyskać zatrudnienie. Zadbaj o to, aby wyróżnić swoje umiejętności, dokonania zawodowe. Umieść zwięzłe podsumowanie zawodowe. Każdy element swojego CV dopasuj do danej oferty pracy. Pamiętaj o słowach kluczowych. Pamiętaj o poprawności, przejrzystości, oraz o estetyce. Poszukaj takiego szablonu, który najlepiej wyeksponuje Twoje osiągnięcia i umiejętności. Przedstaw pracodawcy korzyści, jakie uzyska, zatrudniając cię na to stanowisko. Jeśli masz ciekawe zainteresowania mające związek z przyszłą pracą, opisz je. Twoje zainteresowania powinny wzmacniać wizerunek, jaki chcesz osiągnąć. W sekcji zainteresowań nie rozpisuj się zanadto, wystarczą dwa, trzy zdania na ten temat.

reklama
reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

lipiec, 2019

22LIP(LIP 22)14:00Autobus Kultury na Pojezierzu

23LIP17:30HOLIday NETworkingNice Bay Wakepark & Gastrobar Olsztyn, Miła 3

23LIP(LIP 23)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

23LIP19:30Spotkanie przy kawieStary Zaułek

23LIP20:00Starówka Muzyczne Serce OlsztynaScena Staromiejska, Stare Miasto 3

24LIP13:00Malarstwo SpontaniczneMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

24LIP(LIP 24)21:00Impreza w rytmach RETROHookah club, ul. Hugona Kołłątaja 1

25LIP(LIP 25)17:00Dni Olsztyna 2019Olsztyn Stare Miasto

25LIP(LIP 25)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

25LIP18:00Olsztyn przeciw przemocy!Ratusz w Olsztynie / Urząd Miasta Olsztyn, Pl. Jana Pawla II 1

reklama

Konkurs

Warte uwagi

W Olsztynie otworzył się największy club shisha w Polsce?

Szisza jest coraz bardziej popularna w Olsztynie. Arabska fajka wodna przyciąga nawet przeciwników palenia.  Szisza (shisha) to rodzaj fajki, w której dym zostaje przefiltrowany przez...

Ale Zebra Olsztyn wielkie otwarcie! Centrum rozrywki na Starym Mieście

To będzie centrum rozrywki stworzone w iście amerykańskim stylu. Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Dorosłych, ale też dzieci i młodzieży. Już w...

Sport – moja pasja! [KONKURS]

Lubisz sport? Kochasz ruch i aktywność fizyczną? Pokaż nam swoją pasję! Weź udział w konkursie i wygraj niesamowitą nagrodę – spotkanie i trening z...

RABATOL.PL

X