18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Coraz więcej obywatelskich zgłoszeń piratów drogowych, przekroczeń i agresji na drogach

OlsztynCoraz więcej obywatelskich zgłoszeń piratów drogowych, przekroczeń i agresji na drogach

W 2018 roku, kiedy zainaugurowano działalność skrzynki mailowej „Stop Agresji Drogowej” w regionie warmińsko-mazurskim, odnotowano 197 zgłoszeń. Po pięciu latach liczba ta znacznie wzrosła, przekraczając 1000 zgłoszeń. Poniżej jedno ze zgłoszeń o niebezpiecznym wyprzedzaniu.

reklama

Najczęstsze formy agresji drogowej obejmują nieprawidłowe manewry wyprzedzania, blokowanie ruchu, celowe hamowanie przed innymi pojazdami, brak ustąpienia pierwszeństwa, utrudnianie włączania się do ruchu, jazdę na zbyt małej odległości od innego pojazdu, nadużywanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ignorowanie pierwszeństwa pieszych, wulgarne zachowania czy nawet bezpośrednią agresję fizyczną.

Coraz bardziej powszechne jest przekonanie, że bezpieczeństwo na drogach zależy od wszystkich uczestników ruchu, co skutkuje coraz mniejszym przyzwoleniem na łamanie przepisów. Poniższe nagranie pokazuje jedno z takich wykroczeń. Kierowca osobowego auta wyprzedzał ciężarówkę na DK 51 między Dywitami a Dobrym Miastem, niestety nie upewnił się, czy z naprzeciwka nic nie nadjeżdża. Dzięki szybkiej reakcji i opanowaniu osoby nagrywającej udało się uniknąć poważniejszego zdarzenia.

reklama

źródło: KWP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
19 maja 2024 23:30

Zero tolerancji dla przygłupich i bezczelnych kierowców.

Arbuz
20 maja 2024 10:42

Problem w tym, że na ich skrzynki można wysyłać tylko małe pliki (chyba 20MB)

Polecane