17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Prezentacja Indykpolu AZS Olsztyn i spotkanie z Kadziewiczem byłym reprezentantem Polski wicemistrzem świata z 2006 roku

Strona główna Artykuł sponsorowany Prezentacja Indykpolu AZS Olsztyn i spotkanie z Kadziewiczem byłym reprezentantem Polski wicemistrzem świata...
reklama

Siatkarskie święto w Galerii Warmińskiej!

Galeria Warmińska i klub Indykpol AZS Olsztyn zapraszają  kibiców i miłośników siatkówki z całego regionu na prezentację  olsztyńskiej drużyny, którą odbędzie się 24 września, start o godz. 15.00. Spotkaniu z zawodnikami i trenerami towarzyszyć  będzie prezentacja autobiografii byłego siatkarza, wicemistrza świata z 2006 roku Łukasza Kadziewicza.

reklama

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji olsztyńskiej drużyny, która odbędzie się w iście gwiazdorskim stylu: każdy z zawodników w towarzystwie hostess będzie zjeżdżał po ruchomych schodach, a następnie prezentował się na wybiegu specjalnie na tę okazję zbudowanym w Galerii Warmińskiej. Po drużynie Indykpolu AZS Olsztyn w ten sam sposób na scenę zostanie wprowadzony legendarny polski siatkarz, dawniej związany z olsztyńskim klubem, Łukasz Kadziewicz. „Okazją do goszczenia Kadziewicza w Galerii Warmińskiej będzie promocja jego autobiografii, w której zdradza on kulisy polskiej siatkówki i zawodników z czasów, gdy ta dyscyplina wzbiła się na wyżyny” – przyznaje dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.
Łukasz Kadziewicz dwukrotnie z polską drużyną siatkówki brał udział w igrzyskach olimpijskich – w Atenach w 2004 roku i Pekinie w 2008 roku. W 2006 roku był powołany jako polski kadrowicz na Ligę Światową, w tym samym roku wraz z kolegami z drużyny zdobył tytuł wicemistrza świata. W rankingu najlepiej serwujących zawodników na  tych mistrzostwach Kadziewicz zajął 2 miejsce, w rankingu najlepiej blokujących zdobył miejsce 7.
W spotkaniu w Olsztynie Kadziewiczowi będzie towarzyszył współautor książki „Kadziu. Siatkówka and Rock’n’Roll” Łukasz Olkowicz. Jak przyznają obaj książka ta „pozwala zajrzeć za kulisy i zrozumieć, dlaczego reprezentacja Polski po trzydziestu latach posuchy zaczęła odnosić sukcesy” ale – nie ma co kryć – głównym jej bohaterem jest Łukasz Kadziewicz, który dorobił się „metki” siatkarza niezwykle zdolnego ale i niezwykle krnąbrnego. Jak przyznają autorzy biografii książka zdradza, jak Kadziewiczowi udawało się  „godzić życie siatkarza i rockendrollowca. Przeczytamy o szalonych imprezach siatkarzy, wodzie sodowej po zdobyciu  srebrnego medalu mistrzostw świata, ale i tytanicznej pracy wykonanej pod okiem Raula Lozano”. Ponieważ niektórzy z zawodników Indykpolu AZS Olsztyn są wspomniani w książce Kadziewicza należy się spodziewać na tym spotkaniu wielu „smaczków” i ciekawych dialogów. „To będzie naprawdę wyjątkowa okazja dla kibiców do poznania siatkarskiej kuchni” – podkreśla Tur.  Po prezentacji drużyny i spotkaniu autorskim uczestnicy imprezy będą mogli zrobić sobie zdjęcia z ulubionymi zawodnikami, czy też zdobyć ich autografy, a najodważniejsi będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych, które przygotują na ten dzień zawodnicy olsztyńskiej drużyny.

Wstęp na prezentację drużyny i spotkanie autorskie z Łukaszem Kadziewiczem są bezpłatne. Zapraszamy!

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma