17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Przebijali baki autobusów, kradli paliwo i zatykali dziurę kołkiem. I tak wpadli

OlsztynPrzebijali baki autobusów, kradli paliwo i zatykali dziurę kołkiem. I tak wpadli

Dwóch mieszkańców Dobrego Miasta, w wieku 32 i 27 lat, stanie przed sądem za kradzież oleju napędowego z autobusów zaparkowanych na lokalnej zajezdni. Policja zarejestrowała serię włamań do zbiorników na paliwo, co doprowadziło do strat w wysokości ponad 12 000 zł.

reklama

Na początku 2024 roku, po serii zawiadomień o włamaniach, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przystąpili do działania. Analizując materiały z monitoringu i przesłuchując świadków, szybko ustalili, że sprawcy rozwiercali baki autobusów nocą, aby ukraść łącznie 80 litrów paliwa.

Praca śledczych zaowocowała zatrzymaniem obu mężczyzn w piątek, 10 maja 2024 roku. Podczas przesłuchań, podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, tłumacząc, że w ten sposób chcieli zaoszczędzić na paliwie do jednego z ich samochodów, Forda.

reklama

Dodatkowo, w trakcie postępowania wyszło na jaw, że jeden z zatrzymanych był już poszukiwany w celu odbycia 10-miesięcznej kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Przebijali baki autobusów, kradli paliwo i zatykali dziurę kołkiem. I tak wpadli Kronika policyjna Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
observer
15 maja 2024 16:35

Pół roku szukali złodziei 80 litrów paliwa???

Polecane
Ogłoszenia