18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Złodziej biżuterii za 200 tys. euro ukrywał się na Mazurach!

OlsztynZłodziej biżuterii za 200 tys. euro ukrywał się na Mazurach!

W wyniku współpracy między funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz ich odpowiednikami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, udało się zatrzymać na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przestępcę międzynarodowo poszukiwanego.

reklama

Na początku maja, punkt kontaktowy ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP (sieć policyjna zajmująca się poszukiwaniem niebezpiecznych przestępców) otrzymał od niemieckiej policji informacje o potencjalnej obecności na terenie Polski osoby poszukiwanej za ciężkie przestępstwa, w tym rozboje i kradzieże biżuterii o wartości przekraczającej 200 tys. euro, oraz spowodowanie ciężkich obrażeń pracownika sklepu jubilerskiego.

reklama

Dalsze dochodzenia i działania operacyjne przeprowadzone przez KGP doprowadziły do ustalenia, że poszukiwany ukrywa się na Mazurach. Funkcjonariusze z Olsztyna, znani jako „łowcy głów”, podjęli natychmiastowe działania, które zaowocowały zatrzymaniem przestępcy w jednej z miejscowości w gminie Ostróda. Do zatrzymania doszło 8 maja 2024 r. w godzinach porannych.

Dzięki skoordynowanym i profesjonalnym działaniom osoba ta została aresztowana i przekazana organom sprawiedliwości, czekając obecnie na ekstradycję do Niemiec.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zdzich
13 maja 2024 10:20

To policja z niemiec ustaliła pobyt poszukiwanego na terenie naszego kraju a co zrobiła w tym czasie nasza policja?????

Kizia
13 maja 2024 07:49

Od kiedy Ostróda to Mazury

Polecane