15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Myśleli, że “drobne” włamania pozostaną bezkarne. Teraz grozi im do 10 lat więzienia

IławaMyśleli, że "drobne" włamania pozostaną bezkarne. Teraz grozi im do 10 lat...

Policja w Iławie zatrzymała trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do paczkomatu, co okazało się jedynie wierzchołkiem góry lodowej ich przestępczej działalności.

reklama

W kwietniu tego roku funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu, podczas którego nieznani wówczas sprawcy, używając specjalistycznego narzędzia, sforsowali drzwiczki skrytek, skąd wyjęli paczki.

reklama

Szybka i skuteczna reakcja policji, obejmująca przesłuchania świadków, zabezpieczenie monitoringu i miejsca przestępstwa, pozwoliła na zgromadzenie dowodów i analizę podobnych zdarzeń. Działania te doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych – trzech mieszkańców Iławy w wieku od 18 do 22 lat, którzy zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

W toku dochodzenia wyszło na jaw, że zatrzymani mężczyźni są również odpowiedzialni za serię innych przestępstw, w tym włamania do myjni samoobsługowych i kradzieże paliwa z ciężarówek. Łącznie, policja przedstawiła im aż 52 zarzuty. Ponownie otwarte zostały umorzone wcześniej postępowania, a sprawcy staną przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia