15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Uratował życie. Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na wołanie kobiety o pomoc

BraniewoUratował życie. Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na wołanie kobiety...

Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na wołanie kobiety o pomoc, która próbowała zapobiec próbie samobójczej mężczyzny. Wspólnie z kobietą i innym przechodniem przeciągnęli mężczyznę na bezpieczną stronę mostu i udaremnili skok.

reklama

We wtorek (16.04.2024 r.) około godziny 10:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie,  o mężczyźnie, który stoi za barierkami ochronnymi mostu. Skierowani na miejsce policjanci na miejscu zdarzenia zastali funkcjonariusza Policji, st. post. Jacka Sowińskiego. Jak się okazało, w czasie wolnym od służby idąc w okolicach mostu usłyszał wołanie o pomoc. Nie zastanawiając się ani chwili pobiegł w kierunku dochodzącego krzyku i zauważył kobietę, która trzymała mężczyznę uniemożliwiając mu skok. Natychmiast udzielił jej pomocy i wraz z innym przechodniem, który przybiegł z pomocą, przeciągnęli mężczyznę na bezpieczną stronę barierek, gdzie następnie bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne – nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

Uratował życie. Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na wołanie kobiety o pomoc pomoc Braniewo, Wiadomości
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słowianin
19 kwietnia 2024 11:23

Artykuł z cyklu ocieplanie wizerunku sługusów partii, która rządzi.

Grażyna lgbt
19 kwietnia 2024 16:34

Ciekawe czy dobrze liże czy tylko sssie

Polecane
Ogłoszenia