15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Zatrzymano matkę noworodka znalezionego w worku na śmieci

DziałdowoZatrzymano matkę noworodka znalezionego w worku na śmieci

Tragiczne odkrycie w sortowni śmieci w Działdowie doprowadziło do zatrzymania 28-letniej kobiety, którą postawiono w stan oskarżenia o zbezczeszczenie zwłok noworodka. Policjanci z Działdowa dokonali zatrzymania w środę, a szczegóły sprawy ujawnił asp. sztab. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

reklama

Ciało dziecka zostało odkryte przez pracowników sortowni w czwartek po południu, którzy natychmiast powiadomili służby. Oskarżona, mieszkanka powiatu działdowskiego, została zatrzymana w ramach śledztwa prowadzonego w tej sprawie.

Asp. sztab. Jackowski wyjaśnił, że zarzut zbezczeszczenia zwłok może zostać zmodyfikowany w zależności od wyników sekcji zwłok. “Jeżeli sekcja zwłok wykaże, że dziecko urodziło się żywe, zarzut może zostać zmieniony na zabójstwo noworodka,” dodał Jackowski.

reklama

Obecnie kobieta podlega środkom zapobiegawczym, w tym dozorowi policji oraz zakazowi opuszczania kraju. Policja nie udostępniła informacji o ewentualnych innych dzieciach zatrzymanej ani o motywach jej działania.

Cała społeczność Działdowa jest poruszona tym wydarzeniem. Sprawa wciąż jest w toku, a lokalne władze i społeczność czekają na dalsze informacje i rozwój wydarzeń.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia