24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn zmienia trasy komunikacji miejskiej z powodu pogrzebu Mirona Sycza

OlsztynOlsztyn zmienia trasy komunikacji miejskiej z powodu pogrzebu Mirona Sycza

W najbliższy wtorek, 9 kwietnia, mieszkańcy Olsztyna mogą spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu związanych z uroczystościami pogrzebowymi Mirona Sycza. Rozkład komunikacji miejskiej również ulegnie zmianie z powodu tej wyjątkowej sytuacji.

reklama

W związku z pogrzebem Mirosława Sycza Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w godzinach od 10:30 do 14:30 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy Lubelskiej – od „zawrotki” znajdującej się za krańcówką tramwajową aż do skrzyżowania z ulicą Przemysłową. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w Parafii Greckokatolickiej p.w. Pokrowa Matki Bożej w Olsztynie na ulicy Lubelskiej 12.

Autobusy miejskie będą kursować trasami objazdowymi. Wprowadzone zmiany dotkną głównie linie nr 121 i 128, które będą się poruszać po następujących ulicach: …– Dworzec Główny–Dworcowa–Towarowa–Składowa–Lubelska– …–Cementowa. Zaznaczono również, że w przypadku tych dwóch linii autobusy będą się zatrzymywać przy dodatkowym przystanku „Żelazna” na ulicy Składowej.

reklama

Równie istotne zmiany czekają pasażerów linii nr 106, która zostanie przekierowana na trasę objazdową: … –Dworzec Główny–Dworcowa–Towarowa–…–Cementowa. W jej przypadku nie przewiduje się obsługi przystanku „Żelazna” na ul. Składowej.

Mieszkańcy oraz osoby planujące podróż we wtorek przez Olsztyn powinni zarezerwować więcej czasu na dojazd i dostosować się do tymczasowej reorganizacji komunikacji miejskiej.

Więcej informacji na temat zmian w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, a także w archiwum aktualności na stronie olsztyn.eu.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
oko
9 kwietnia 2024 10:41

A nie można tak po cichu???? Musi być z pompą????

Paweł
8 kwietnia 2024 17:13

“aż do” ?!?! Przecież to tylko ok 115 metrów

Polecane
Ogłoszenia