22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pożegnanie z Mironem Syczem – uroczystości pogrzebowe wicemarszałka

WiadomościPożegnanie z Mironem Syczem – uroczystości pogrzebowe wicemarszałka

W wieku 64 lat zmarł wicemarszałek Miron Sycz. Smutna wiadomość o jego śmierci dotarła do opinii publicznej 4 kwietnia 2024 roku. W najbliższych dniach odbędą się uroczystości pogrzebowe, by pożegnać zmarłego polityka.

reklama

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski nabożeństwo żałobne, zwane Parastasem, zostanie odprawione w poniedziałek (8 kwietnia) o godzinie 17:00. Ceremonia odbędzie się w Parafii Greckokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, która mieści się przy ulicy Ripeckiego 1 w Górowie Iławeckim.

Następnego dnia, we wtorek (9 kwietnia) o godzinie 12:00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa w Parafii Greckokatolickiej p.w. Pokrowa Matki Bożej na ulicy Lubelskiej 12 w Olsztynie. Po zakończonym nabożeństwie kondukt żałobny wyruszy na cmentarz komunalny w Dywitach, gdzie Miron Sycz zostanie pochowany.

reklama

Rodzina zmarłego wicemarszałka wyraziła prośbę do tych, którzy chcieliby uczcić pamięć zmarłego. Zamiast tradycyjnych kwiatów proszą o wpłaty na pomoc Ukrainie. Datki będą zbierane podczas uroczystości pogrzebowych. Możliwa jest także wpłata na konto bankowe stowarzyszenia Środkowo-Europejskiego Centrum Szkolenia Młodzieży: 42 1020 3570 0000 2702 0088 0872.

W holu przed gabinetem marszałka w budynku przy ul. Emilii Plater 1 w Olsztynie została wystawiona księga kondolencyjna otwarta dla wszystkich, którzy chcą się podzielić wspomnieniami o Mironie Syczu lub wyrazić współczucie.

Wpisy do księgi kondolencyjnej można dokonywać w poniedziałek (8 kwietnia) w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz we wtorek (9 kwietnia) w godzinach od 7:30 do 15:30.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia