22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Zmarł znany profesor UWM

OlsztynZmarł znany profesor UWM

Opublikowana na Facebooku wiadomość o śmierci prof. dr hab. inż. Bogusława Staniewskiego, który odszedł 4 kwietnia 2024 roku. Profesor Staniewski, emerytowany pracownik naukowy, był wybitnym specjalistą w dziedzinie technologii mleczarskiej i zasłużonym nauczycielem akademickim. Jego wkład w rozwój nauk rolniczych i wychowanie wielu pokoleń młodzieży oraz kadry naukowej jest nieoceniony.

reklama

Przez lata swojej pracy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, prof. Staniewski pełnił funkcję Kierownika Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, był Prodziekanem oraz Dziekanem Wydziału Nauki o Żywności, kształtując przyszłość wielu młodych ludzi marzących o karierze naukowej.

Jego odejście stanowi wielką stratę dla środowiska akademickiego oraz dla wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim współpracować i się uczyć. Profesor Staniewski na zawsze pozostanie w pamięci jako człowiek nauki z pasją, oddany swojej pracy i studentom.

reklama

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 kwietnia 2024 roku, rozpoczynając od pożegnania akademickiego w auli im. Prof. Zygmunta Moczarskiego, a następnie mszą świętą żałobną w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane