22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wyrok za rewitalizację starego miasta w Bartoszycach

BartoszyceWyrok za rewitalizację starego miasta w Bartoszycach

Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok w sprawie Mariusza K., który był oskarżony o oszustwo w trakcie rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach. Oskarżony został skazany na rok więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 2 lata oraz na grzywnę w wysokości 40 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

reklama

Nieudana rewitalizacja?

Mariusz K. zawarł umowę z Gminą Miejską Bartoszyce w 2017 roku na realizację prac budowlanych, które miały obejmować rewitalizację starego miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że Mariusz K. przedstawił gminie faktury VAT za prace, których nie wykonał odpowiednio, a w konsekwencji doprowadził do nieprawidłowego zagęszczenia gruntu oraz konieczności powtórnego wykonania robót.

Od uniewinnienia do skazania

Proces rozpoczął się w styczniu 2021 roku. Pierwszy wyrok, który zapadł w październiku 2022 roku, uniewinnił oskarżonego. Sąd Okręgowy w Olsztynie orzekł wówczas brak wystarczających dowodów na winę mężczyzny. Jednak po odwołaniu prokuratury Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił ten wyrok w listopadzie 2023 roku i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy w Olsztynie.

reklama

Podczas procesu, który zakończył się 26 marca 2024 roku, Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał dowody za wystarczające, aby skazać Mariusza K. na karę pozbawienia wolności oraz grzywnę. Sąd uznał, że działania oskarżonego były celowe i wykazują wysoki stopień winy. Na korzyść oskarżonego przemawiała niekaralność i nienaganna przeszłość.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane