24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Rajd Polski wraca na Mazury: emocje motoryzacyjne na światowym poziomie

OlsztynRajd Polski wraca na Mazury: emocje motoryzacyjne na światowym poziomie

Po 7-letniej przerwie Orlen Rajd Polski powraca na Mazury i włącza się w kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. W olsztyńskim Urzędzie Marszałkowskim zorganizowano konferencję prasową, podczas której omówiono szczegóły nadchodzącego wydarzenia.

reklama

Elita motoryzacji zmierzy się na mazurskich szutrach

Rajd Polski uważany jest za jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w polskim sporcie motoryzacyjnym. Wydarzenie przyciąga nie tylko zawodników, ale także rzesze fanów oraz media. W tegorocznej, jubileuszowej 80. edycji rajdu, która odbędzie się od 27 do 30 czerwca, udział weźmie światowa elita kierowców i zespołów fabrycznych.

Planowanie rajdu

Marcin Kuchciński, marszałek województwa, podczas konferencji z zadowoleniem przyjął fakt, że Mazury będą gościć tak doniosłe wydarzenie. Podkreślił, iż Rajd Polski, obecny w regionie od 19 lat, jest jedną z flagowych imprez sportowych Warmii i Mazur. Kuchciński wyraził nadzieję, że wielu przyjeżdżających fanów oprócz emocjonujących rywalizacji doceni też piękno mazurskich krajobrazów.

reklama

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 300 kilometrów na 19 odcinkach specjalnych utworzonych z mazurskich szutrów. Przygotowanych zostanie 70 stref dla kibiców, a centralnym punktem Rajdu będzie tor Mikołajki Arena mogący pomieścić 5 tysięcy widzów. Obok niego ulokowany zostanie Rally Fan Park, strefa mety Rajdu oraz park serwisowy.

Rajd Polski: tradycja spotyka nowoczesność na Mazurach

Prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora z entuzjazmem odniósł się do mazurskich odcinków specjalnych, które cieszą się uznaniem wśród zawodników. Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie odcinek, który odbędzie się na Mikołajki Arena.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski, Fot: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia