fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nie lada gratką dla miłośników sportów wodnych jest dostępna nad jeziorem Ukiel

Flyboard® to urządzenie służące do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych, które ma krótką historię został bowiem wynaleziony w 2011 roku. Można na nim wykonywać różnorodne akrobacje w wodzie i w powietrzu i poruszać się z dużą prędkością pod jej powierzchnią. Siłą napędową każdego Flyboard® jest skuter wodny, którego moc jest wykorzystywana do wytworzenia dwóch strumieni wody pod ciśnieniem. To one unoszą urządzenie wraz z użytkownikiem nad powierzchnię wody.

Korzystanie z tej niebywałej atrakcji oraz jej dostępność zawdzięczamy teamowi Flyboard Polska, który jest obecny codziennie na Plaży Miejskiej przy ul. Jeziorna 8.
Z pewnością jest to rozrywka zapewniająca sporą dawkę adrenaliny i jak się okazuje jest dostępna dla każdego.

Dodatkową atrakcją jest to, że lot na Flyboard® zostanie zarejestrowany przez kamerę GoPro. Warunkiem niezbędnym do otrzymania nagrania jest dostarczenie własnej karty pamięci microSD o pojemności min. 8 GB.

Oto garść niezbędnych informacji dla osób zainteresowanych:

1. KTO MOŻE LATAĆ NA FLYBOARD®?

Użytkownicy muszą mieć ukończone 16 r.ż.. Nie ma żadnych limitów co do wagi i wzrostu osób latających.

2. GDZIE I W JAKICH MIEJSCACH MOŻNA LATAĆ NA FLYBOARD®?

Na produktach Zapata-Racing latamy: w jeziorze, w morzu, oceanie, oraz w innych w zbiornikach wodnych pod warunkiem min. 4 metrów głębokości. Zabronione jest użytkowanie w basenie oraz innych płytkich zbiornikach wodnych.

3. CZY LATANIE NA FLYBOARD® JEST BEZPIECZNE?

Tak. Instruktor przez cały czas kontroluje i dba o bezpieczeństwo użytkownika. Jego zadaniem jest sterować tak mocą ciśnienia wody aby w momencie jakichkolwiek problemów uniemożliwić kontakt uczestnika z zagrożeniem.

4. JAK DZIAŁA FLYBOARD® ?

Flyboard® to deska do latania nad taflą wody, wykonywania efektownych ewolucji oraz nurkowania, Sercem urządzenia jest skuter wodny do którego podłączony jest wąż (18 lub 23 metry) przekazujący strumień wodny do dysz umieszczonych pod naszymi stopami.

5. JAK WYSOKO MOŻNA SIĘ WZNIEŚĆ?

Flyboard® umożliwią loty nawet do 18 m. nad taflą wody. Oczywiście wysokość zależna jest od 3 czynników: długości węża, mocy skutera wodnego oraz ciężaru ciała użytkownika.

6. JAKIE SĄ OGRANICZENIA WAGOWE?

Nie ma ograniczeń wagowych!

7. CZY TRZEBA UMIEĆ PŁYWAĆ?

Wymagana jest umiejętność pływania!

8. JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO LOTU?

Jako iż jest to sport wykorzystujący w pełni mięśnie nóg jak i całego ciała, przed lotem zalecamy rozgrzewkę i rozciągnięcie wszystkich partii mięśni.

9. CO ZABRAĆ NA LOT?

Strój kąpielowy ( zalecamy jednoczęściowy dla kobiet 😉 ), ręcznik. Z naszej strony zapewniamy kask, kamizelkę oraz piankę

10. JAK DŁUGO TRWA SEZON W POLSCE?

Sezon rozpoczynamy z dniem 1 maja, kończymy 30 września. Start i koniec sezonu w pełni uwarunkowany jest od warunków pogodowych.

11. JAK DŁUGO TRWA NAUKA LATANIA?

W zależności od umiejętności użytkownika od 2 do 5 min.

Z całą pewnością wszystkim kochającym adrenalinę i wodę, przygoda z Flyboard® na lata utkwi w pamięci. Serdecznie zapraszamy do świata ekstremalnych przeżyć.

 

Plaża Miejska

Jezioro Ukiel
ul. Jeziorna 8
10-153 Olsztyn

rezerwacja:
tel: +48 796 456 333

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...