15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Dzięki czujności obywatela, 86-letnia kobieta mogła bezpiecznie wrócić do swojego domu

IławaDzięki czujności obywatela, 86-letnia kobieta mogła bezpiecznie wrócić do swojego domu

W piątkowe popołudnie, 29 kwietnia, kilka minut po 12:00, do oficera dyżurnego policji w Iławie wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który na jednej z ulic Susza zauważył starszą panią wydającą się być zagubioną. Mężczyzna, nie będąc obojętnym na los napotkanej osoby, zdecydował się na kontakt z policją, podając szczegóły dotyczące wyglądu kobiety oraz jej zachowania.

reklama

Zaniepokojenie zgłaszającego

Mężczyzna opisał, że kobieta, ubrana jedynie w biały sweterek i kapcie, sprawiała wrażenie osoby zagubionej. Dodatkowo, jej zachowanie – twierdziła, iż ma 29 lat i poszukuje dziecka – wzbudziło zaniepokojenie. Niezwłoczne działanie funkcjonariuszy policji, którzy po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się na miejsce, umożliwiło szybką interwencję.

Skuteczna pomoc policji

Na miejscu potwierdzili, że napotkana osoba to znana im 86-letnia mieszkanka Susza, która cierpi na zaniki pamięci. Dzięki profesjonalizmowi i empatii funkcjonariuszy, kobieta została bezpiecznie przewieziona do swojego domu, gdzie czekała już na nią zaniepokojona rodzina.

reklama

Ten poruszający incydent stanowi przypomnienie o znaczeniu czujności i gotowości do pomocy osobom potrzebującym w naszym otoczeniu. Zgłoszenie obywatela i szybka reakcja policji przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia.

źródło: KMP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia