24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Kradła mało, ale często Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności

BartoszyceKradła mało, ale często Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności

Osoby, które notorycznie kradną, starając się, aby wartość ukradzionych jednorazowo rzeczy nie przekroczyła 800 zł i tak mogą odpowiedzieć za przestępstwo. Przekonała się o tym 46-latka z Bartoszyc.

reklama

Kobieta 11 razy ukradła artykuły przemysłowe z jednego z miejskich sklepów. Została zatrzymana przez kryminalnych już następnego dnia po zawiadomieniu w tej sprawie. Usłyszała zarzut przestępstwa kradzieży. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chociaż za każdym razem wynosiła artykuły, których wartość nie przekraczała 800 złotych, co utwierdzało ją w przekonaniu, że grozi jej jedynie odpowiedzialność za wykroczenia – usłyszała zarzut przestępstwa. Stało się tak, dlatego, bo przepisy stanowią, że jeżeli zachowanie danej osoby wyczerpuje znamiona czynu ciągłego, a tak było w tym przypadku, sumuje się wartość skradzionych rzeczy. Okazało się, że 11 wizyt 46-latki w sklepie przemysłowym kosztowało okradzioną firmę ponad 1500 złotych.

reklama

Mieszkanka Bartoszyc została zatrzymana w miejscu zamieszkania w środę (27.03.2024 r.), czyli dzień po złożeniu zawiadomienia w tej sprawie. Tego samego dnia usłyszała zarzut przestępstwa kradzieży, przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

* wideo

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia