22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Policjanci z Olsztyna zdobyli Setkę Komandosa – wytrzymałość, która inspiruje

OlsztynPolicjanci z Olsztyna zdobyli Setkę Komandosa – wytrzymałość, która inspiruje

Doskonała kondycja fizyczna, silna psychika oraz wzajemne wsparcie – tymi cechami odznaczyli się policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy z sukcesem ukończyli ekstremalny bieg Setka Komandosa liczący dystans 100 kilometrów.

reklama

Wydarzenie miało miejsce 15 marca 2024 roku w Lublińcu, w województwie śląskim. Zmagania skierowane do osób w mundurach podzielone były na kilka etapów. Pierwsze 20 kilometrów zawodnicy musieli pokonać w pełnym umundurowaniu z plecakiem o wadze 10 kilogramów. Drugi etap uczestnicy musieli pokonać również w ubraniu służbowym, ale bez dodatkowego obciążenia. Po osiągnięciu znacznika 40 kilometrów uczestnikom wolno było zmienić strój na sportowy, co miało za zadanie ułatwić im dalszą rywalizację.

Na starcie stanęli starsi posterunkowi: Tomasz Sudnik i Gabor Sawicki. Chociaż Setka Komandosa jest wyścigiem indywidualnym, olsztyńscy funkcjonariusze postanowili pokonać trasę wspólnie, wspierając się nawzajem w trudniejszych momentach starcia z własnymi ograniczeniami.

reklama

– Pokonywanie takiego dystansu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale też sprawdzian dla naszej psychiki. Wzajemne wsparcie dużo nam dało – mówili uczestnicy.

Mimo możliwości zmiany na strój sportowy po 40 kilometrach Tomasz Sudnik i Gabor Sawicki zdecydowali się przebiec cały dystans w umundurowaniu.

– To była to dla nas dodatkowa motywacja. Lubimy swoją pracę i nosimy mundur z dumą. Fajnie było ukończyć bieg w niebieskich barwach – opowiadają policjanci.

reklama

Impreza przyciągnęła blisko 700 uczestników, jednak nie wszyscy zdołali dotrzeć do mety, co znakomicie ilustruje stopień trudności tego biegu. Potrzebna była bowiem nie tylko znakomita kondycja i wytrzymałość, ale przede wszystkim mocna psychika.

Starszy posterunkowy Gabor Sawicki ma już za sobą udział w całym Szlemie Komandosa składającym się z wielu podobnych ekstremalnych biegów, w tym Biegu o Nóż Komandosa, Połówki Półmaratonu Komandosa, Maratonu Komandosa oraz Setki Komandosa.

Pamiętam, jak po ubiegłorocznej Setce Komandosa Gabor powiedział mi, że wysiłek był ogromny i nigdy więcej nie pobiegnie na takim dystansie. A jednak… – Z uśmiechem wspomina Sudnik.

Gratulujemy policjantom z Olsztyna determinacji i ukończenia biegu. Życzymy jednocześnie sukcesu w przyszłych sportowych wyzwaniach.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
31 marca 2024 20:05

Interesujące poczynania korporacji o nazwie policja niech podadzą ilu ludziom zniszczyli życia i święta mandatami ci „legalni” zlodzieje

Polecane
Ogłoszenia