24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Poszukiwany kierowca w niesprawnej ciężarówce zatrzymany w Olsztynku

OlsztynPoszukiwany kierowca w niesprawnej ciężarówce zatrzymany w Olsztynku

We wtorek, 26 marca 2024 roku, patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie skontrolował pojazd ciężarowy marki Scania na krajowej siódemce, w pobliżu Olsztynka. Z pozoru rutynowa kontrola drogowa zakończyła się dość niespodziewanie: oprócz stwierdzonych nieprawidłowości w stanie technicznym ciężarówki okazało się, że kierowca był poszukiwany.

reklama

W trakcie legitymowania 52-letniego mężczyzny wyszło na jaw, że jest on poszukiwany celem odbycia wyroku pozbawienia wolności na okres 1,5 roku za przestępstwa skierowane przeciwko życiu i zdrowiu innych osób. Ponadto kierowca nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia oraz naraził innych uczestników ruchu drogowego na dodatkowe niebezpieczeństwo, prowadząc niesprawny technicznie pojazd.

Podczas inspekcji okazało się, że naczepa ciężarówki nie była poddana obowiązkowym badaniom technicznym. Wykryto również wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika pojazdu, co było poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze.

reklama

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony bezpośrednio do zakładu karnego. Zostanie on również pociągnięty do odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, co dodatkowo obciąży jego sytuację prawną. Kwestie dotyczące stanu technicznego ciężarówki zostaną natomiast skrupulatnie zbadane przez Inspekcję Transportu Drogowego, która podejmie odpowiednie działania wobec właściciela pojazdu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kkk
28 marca 2024 21:29

kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Polecane
Ogłoszenia