22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Zaskakujący gość za kierownicą. Węgorzewski kierowca na celowniku policji

WęgorzewoZaskakujący gość za kierownicą. Węgorzewski kierowca na celowniku policji

Codziennie funkcjonariusze dbają o porządek na drogach, sprawdzając, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie niedzielnych kontroli drogowych (17 marca 2024 roku) policjanci z węgorzewskiej drogówki wyłapali kierowcę, który łamał zasady ruchu drogowego. Za kierownicą pojazdu marki Peugeot zasiadał 45-letni mężczyzna, który, jak się później okazało, nie miał prawa jazdy.

reklama

Podczas rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować pojazdem – jego uprawnienia zostały cofnięte we wrześniu 2023 roku przez Urząd Miejski w Białymstoku. Kierujący był trzeźwy. Prowadzenie samochodu pomimo braku odpowiednich uprawnień jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypadek ten jest ostrzeżeniem dla innych kierowców, że nie warto lekceważyć przepisów drogowych. Policja stale monitoruje drogi, więc łamanie prawa może zakończyć się dotkliwymi konsekwencjami. Odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu nie kończy się na posiadaniu kluczyków, ale wymaga przede wszystkim ważnych uprawnień do kierowania pojazdem.

reklama

źródło: KPP Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia