22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Ranking giełd kryptowalut – wiosna 2024. Oto platformy godne zaufania

Materiał partneraRanking giełd kryptowalut – wiosna 2024. Oto platformy godne zaufania

Giełdy kryptowalut to nadal młody wynalazek. Wiele osób stara się wykorzystać fakt ich rosnącego znaczenia dla gospodarek w nielegalny sposób. Wiążąc się z daną platformą, należy dokładnie zbadać jej atrybuty, by zminimalizować ryzyko stania się ofiarą oszustwa. Na co dokładnie zwrócić uwagę? Zapraszamy na nasz ranking polskich giełd kryptowalut.

reklama

Jakie czynniki braliśmy pod uwagę przy tworzeniu rankingu?

Podczas tworzenia rankingu giełd kryptowalut na wiosnę 2024 roku braliśmy pod uwagę szereg kluczowych elementów, które są szczególnie istotne dla inwestorów poszukujących platformy handlowej godnej zaufania. Priorytetem było, jest i będzie bezpieczeństwo.

Oceny dokonywaliśmy na podstawie historii platformy, stosowanych protokołów zabezpieczeń, a także wystąpienia różnego rodzaju incydentów. Nie bez znaczenia dla końcowej klasyfikacji była wysokość opłat transakcyjnych, prowizji oraz innych kosztów związanych z korzystaniem z platformy. Preferowane były giełdy generująco stosunkowo niskie koszty w porównaniu do konkurencji.

reklama

Kolejnym czynnikiem było oferta aktywów. Wychodzimy z założenia, że dla inwestorów ważny jest bogaty wybór kryptowalut, który umożliwia właściwą dywersyfikację portfela. Dodatkowe punkty otrzymały też miejsca oferujące intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Nie zapomnieliśmy o dostępności aplikacji, które w dobie powszechnego użycia smartfonów stały się must-have dla giełd kryptowalut.

Ostatnie dwa kryteria dotyczyły dostępnych funkcjonalności. Szczególnie nowi inwestorzy w świecie aktywów cyfrowych doceniają wsparcie ze strony profesjonalnej obsługi. Możliwość kontaktu z osobą, która włada językiem polskim i z cierpliwością wyjaśni wszelkie zawiłości systemu, jest w niektórych sytuacjach nieoceniona. Analizowaliśmy też dostępność zaawansowanych narzędzi wspierających różne strategie inwestycyjne.

Najlepsza giełda kryptowalut – Binance

Nasze zestawienie otwiera największa giełda kryptowalut, a więc Binance. To globalna marka oferująca wiele aktywów cyfrowych (od popularnych projektów typu Bitcoin i Ethereum, po mniej znane altcoiny) oraz zaawansowane narzędzia handlowe. Binance słynie z niskich opłat, szybkich transakcji oraz solidnego zabezpieczenia środków użytkowników. Wymagana dwuskładnikowa weryfikacja, nieustanny monitoring aktywności oraz deponowanie w zimnych portfelach zapewnia inwestorom niezbędną ochronę.

reklama

Wysokie miejsce Binance potwierdza także ranking giełd kryptowalut na blogu Kryptowaluty2.pl.

Jakie giełdy kryptowalut warto odwiedzić?

Drugie miejsce w naszym miejscu zajęła giełda Zondacrypto. To nowoczesna platforma, która zajęła miejsce BitBay. Założona w 2014 roku przez Sylwestra Suszka, uzyskała w Polsce status legendarnego miejsca. Z punktu widzenia rodzimego inwestora kluczową przewagą Zondacrypto jest możliwość wpłat i wypłat środków bezpośrednio z polskich banków.

Platforma ta została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom łatwego dostępu do różnorodnych kryptowalut (obecnie obsługuje 50 różnorodnych projektów) oraz narzędzi handlowych, przy jednoczesnym skupieniu się na bezpieczeństwie i wygodzie transakcji.

Na wyróżnienie zasłużyła też platforma Bybit. Została ona założona w 2018 roku i od samego początku wyróżniała się wysoką płynnością działania. Dzięki zaawansowanej technologii giełda oferuje niskie opóźnienia i wysoką przepustowość, co umożliwia traderom efektywne dokonywanie transakcji nawet w czasie dużych wahnięć rynkowych.

Niewątpliwym atutem miejsce jest prosty, ale funkcjonalny interfejs użytkownika. Daje on zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom szansę na swobodne poruszanie się po platformie i dokonywanie transakcji. Dostępność w wielu językach oraz obsługa różnych rodzajów urządzeń, w tym mobilnych, sprawia, że Bybit jest przyjazny dla użytkowników z różnych części świata.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia