15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

O mało włos od tragedii. Kolejne niebezpieczne zdarzenie na drogach Kętrzyna

KętrzynO mało włos od tragedii. Kolejne niebezpieczne zdarzenie na drogach Kętrzyna

W wyniku niestosowania się do zasad bezpiecznej jazdy, na trasie Korsze — Glitajny doszło do kolejnej kolizji, która mogła zakończyć się tragicznie.

reklama

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku, około godziny 16:00, dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. W wyniku nieodpowiedzialnej jazdy 33-letnia kierująca oplem straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo, po czym auto dachowało. Na miejsce niezwłocznie wysłano służby ratunkowe. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny, a kierująca, będąca w stanie trzeźwości, otrzymała mandat karny za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policja przypomina, że trudne warunki panujące na drogach, takie jak śliska czy mokra nawierzchnia, znacznie wydłużają drogę hamowania. Gwałtowne manewry w takich warunkach mogą prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, co z kolei zwiększa ryzyko kolizji lub wypadków. Dlatego też istotne jest, by kierowcy dostosowali swoją prędkość do panujących na drodze warunków oraz zachowali szczególną ostrożność.

reklama

W świetle ostatnich zdarzeń policjanci zdecydowanie apelują: “Noga z gazu!”. Pośpiech na drodze, zwłaszcza w niekorzystnych warunkach pogodowych, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji i narażać na szwank zdrowie lub życie zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

O mało włos od tragedii. Kolejne niebezpieczne zdarzenie na drogach Kętrzyna Kronika policyjna Kętrzyn, lizu, zShowcase

źródło: KPP Kętrzyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia