12 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Hołowczyc punktuje w Turcji

OlsztynHołowczyc punktuje w Turcji

Swój występ na Instanbul F1 Park w ubiegły weekend olsztyński kierowca może z pewnością zaliczyć do udanych. Krzysztof Hołowczyc pojechał tam w finale szóstej rundy serii RX Lites.

reklama

W półfinale tureckiego wyścigu polski kierowca zaprezentował się świetnie, co zapewniło mu pewny awans do finału z trzeciej pozycji. Lepsi od Hołowczyca byli jedynie Kevin Hansen i Tom Onslow-Cole.

Na trasie niedzielnego finału pojawiło się już jednak kilka problemów technicznych. Auto Hołowczyca zostało uszkodzone niemal na samym początku – ucierpiała m.in. opona. Jazda na kapciu znacząco wpłynęła niestety na prędkość jazdy zawodnika Lotto Team. Ostatecznie kierowca z Olsztyna uplasował się tuż za pierwszą piątką. Niekwestionowanym zwycięzcą został natomiast Thomas Bryntesson.

reklama

Do pierwszego zakrętu wchodziłem jako czwarty, szukając luki w stawce, żeby się tam wepchnąć. Nagle silne uderzenie z tylu. Połamany zderzak i schodzące powietrze z koła. W efekcie szóste miejsce. Mogło być lepiej, ale jak zawsze coś się wydarzyło… – relacjonował na swoim fanpage’u na Facebooku rajdowiec.

W klasyfikacji generalnej sezonu olsztynianin awansował za to na 7. miejsce.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane