3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Chwila nieuwagi młodego kierowcy i pięć samochodów zderzyło się pod Mrągowem

MrągowoChwila nieuwagi młodego kierowcy i pięć samochodów zderzyło się pod Mrągowem

Ruch na drodze krajowej nr 59, 2 km za wiaduktem prowadzącym z Mrągowa w stronę Piecek, został przywrócony po kolizji, do której doszło około 15:15 26 lutego, obejmującej pięć samochodów osobowych.

reklama

Zgromadzone przez policję na miejscu zdarzenia wstępne dane wskazują, że 18-letni kierowca VW Vento nie zachował odpowiedniej ostrożności ani dystansu od poprzedzających go pojazdów, które zatrzymały się z powodu bieżących prac drogowych związanych z usuwaniem drzew. To doprowadziło do sytuacji, w której jego VW Vento najechało na tył VW Touran, następnie przemieściło się na przeciwległy pas, zahaczając o pojazd nadjeżdżający z przeciwka, i w rezultacie zderzyło się z dwoma innymi samochodami – Hyundaiem i Audi.

Kierujący VW Vento został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Podobny los spotkał kierującą pojazdem Hyundai, która również została zabrana do szpitala na badania. Na szczęście, osoby, które zostały przewiezione do szpitala, nie doznały poważnych obrażeń. Wszyscy uczestniczący w zdarzeniu kierowcy byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. W związku z kolizją droga była zablokowana do czasu usunięcia pojazdów, co spowodowało konieczność wprowadzenia objazdów przez Mikołajki.

reklama

źródło i fot.: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia