3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Przeszłość dogoniła poszukiwanych: przypadkowe kontrole doprowadziły do zatrzymań

OlsztynPrzeszłość dogoniła poszukiwanych: przypadkowe kontrole doprowadziły do zatrzymań

W minionym tygodniu policjanci w nietypowych okolicznościach zatrzymali 2 mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

reklama

We wtorek, 20 lutego, na jednej z ulic w Olsztynku policjanci wylegitymowali 62-letniego mężczyznę spożywającego alkohol w miejscu publicznym. Na pouczeniu się nie skończyło, bowiem system policyjny wykazał, że mężczyzna figuruje w bazach danych jako poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Musiał on odbyć zastępczą karę aresztu trwającą 8 dni lub uiścić grzywnę. Po opłaceniu nałożonej kary został zwolniony na wolność.

Sytuacja 29-latka wyglądała zupełnie inaczej. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 17 lutego. Funkcjonariusze zostali wezwani do mieszkania w Olsztynie, gdzie doszło do zadymienia. Na miejscu pojawiła się również straż pożarna. Dym wydobywał się z lokalu, w którym znajdował się 29-latek. Na całe szczęście sytuacja nie była groźna, lecz okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mławie. Miał on do odbycia karę zastępczą w postaci 5 dni aresztu lub opłacenie grzywny. Zatrzymany nie zdecydował się na uregulowanie należności, co skutkowało tym, że został zatrzymany.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia