24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Szaleńczy rajd pijanej 42-latki po Olsztynie: 2 kolizje i 2,8 promila w organizmie

OlsztynSzaleńczy rajd pijanej 42-latki po Olsztynie: 2 kolizje i 2,8 promila w...

W środę, 21 lutego 2024 roku, olsztyńscy funkcjonariusze policji zostali wezwani do interwencji w związku z dwoma zdarzeniami drogowymi, do których doszło na alei Warszawskiej. Według ustaleń policjantów 42-letnia kobieta kierująca volkswagenem najpierw podczas zmiany pasa ruchu spowodowała kolizję z kierującym hyundaiem. Niewiele później w rejonie skrzyżowania alei Warszawskiej z ulicą Tuwima doprowadziła do kolejnego zdarzenia, podczas którego uderzyła w tył peugeota. Kierowca tego ostatniego w następstwie uderzenia zderzył się z kierowcą toyoty, który to z kolei doprowadził do kolizji z autobusem. W wyniku tych wydarzeń 2 osoby zostały przewiezione do szpitala.

reklama

Badanie trzeźwości 42-latki przeprowadzone przez policję wykazało prawie 2,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Zgodnie z przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może skutkować karą pozbawienia wolności do 3 lat, sądowym zakazem kierowania pojazdami, a także nałożeniem wysokiej grzywny. Kierująca musi również liczyć się z konsekwencjami za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego samego dnia na skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej i Dworcowej doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia. Kierująca peugeotem, 57-letnia kobieta, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 33-latkę. Poszkodowana została natychmiast zabrana do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Decyzją policji 57-letnia sprawczyni incydentu otrzymała mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz została obciążona 15 punktami karnymi.

reklama
Zdarzenie drogowe al. Warszawska

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jurek
23 lutego 2024 08:58

Gdybym jeździł fałvi to też byłbym non stop pijany

PAUL MARK
22 lutego 2024 18:31

Po co pic kreska mefki msza święta i zabawa przednia. Schizofrenia też nie koniec świata mi się podoba. Głosujmy nie na PiS

Polecane
Ogłoszenia