3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Tydzień darmowych porad prawnych dla ofiar przestępstw

OlsztynTydzień darmowych porad prawnych dla ofiar przestępstw

Jeszcze do 23 lutego potrwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jest to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości na temat potrzeb osób poszkodowanych przez przestępców i zapewnienie im efektywnego wsparcia.

reklama

W ramach tej inicjatywy pokrzywdzeni będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, które udzielane będą w siedzibach sądu, prokuratury, jednostek policji oraz w biurach prawniczych samorządów zawodowych, oraz organizacji pozarządowych.

Do akcji tradycyjnie przyłączają się funkcjonariusze policji, którzy w tym celu pełnić będą dyżury. W Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie osobom poszukującym pomocy służyć będą konkretni funkcjonariusze w wyznaczonych dniach i godzinach. W Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ulicy Wincentego Pstrowskiego 3 w czwartek 22 lutego, w godzinach 10:00-15:00, dyżur pełnić będzie asp. sztab. Anna Depczyńska (pok. 206), a w godzinach 15:00-17:30 – komisarz Sylwia Bojarowicz (pok. 213). Następnego dnia, 23 lutego, pomoc będzie można uzyskać w Wydziale Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości na ulicy Partyzantów 2. Między godziną 8:00 a 15:00 dyżur w pokoju 303 pełnić będzie podinspektor Krzysztof Wilczyński.

reklama

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem internetowym: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to szansa na uzyskanie wsparcia dla tych, którzy doświadczyli skutków działań przestępczych oraz okazja, aby usłyszeć ich głos i lepiej zrozumieć ich potrzeby. Akcja stanowi wyraz solidarności społecznej z ofiarami i podkreśla, jak ważną rolę pełni dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia