3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn decyduje: rusza weryfikacja 129 projektów mieszkańców w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

OlsztynOlsztyn decyduje: rusza weryfikacja 129 projektów mieszkańców w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Za nami kolejny etap Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO). Dobiegła końca faza składania projektów, co oznacza, że teraz nastąpi czas weryfikacji wszystkich pomysłów zgłoszonych do Urzędu.

reklama

Do Urzędu Miasta Olsztyna wpłynęło 129 propozycji zmian i ulepszeń: 120 wniosków wpłynęło drogą elektroniczną, pozostałe 9 – w formie papierowej.

Urzędnicy nie wykluczają, że liczba wniosków może się jeszcze zwiększyć, ponieważ istniała możliwość złożenia projektów przez platformę OBO online, w Kancelarii Ogólnej czy też przesłania ich tradycyjną pocztą.

reklama

Aneta Szpaderska, dyrektorka Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, informuje, że: „Teraz wnioski czekają na weryfikację formalną”. Pierwsze spotkanie zespołu koordynującego odbędzie się 27 lutego. Podczas weryfikacji formularzy zwrócona zostanie uwaga na terminowość składania, prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych pól oraz zgodność projektów z zadaniami, jakie miasto może wykonać.

Po tej fazie nadejdzie czas na weryfikację merytoryczną. Beata Kardynał-Stawicka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego wyjaśnia: „Po weryfikacji formalnej odbędzie się weryfikacja merytoryczna, którą zajmie się Zespół Opiniujący”. Wnioski, które przejdą obie weryfikacje, zostaną dopuszczone do etapu głosowania. Finalną listę projektów mieszkańcy Olsztyna poznają 15 maja.

Wśród 129 zaproponowanych do tej pory projektów 32 dotyczą zadań o charakterze ogólnomiejskim, a pozostałe – poszczególnych osiedli. Najwięcej, bo 9 wniosków wpłynęło od mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego, z osiedla Nad Jeziorem Długim – 8, a z Jarot i Nagórek – po 7.

reklama

W tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego przewidziano łącznie 7,5 mln złotych, z czego 5,3 mln złotych zostało zarezerwowane na zadania osiedlowe, a 2,2 mln złotych na inicjatywy ogólnomiejskie.

Szczegółowe informacje na temat OBO i postępu prac nad weryfikacją projektów można śledzić na oficjalnej stronie internetowej miasta Olsztyna.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia